ozel-lise ile Etiketli Sayfalar


Özel Liseler - Devlet Liseleri


Yurtdışı Lise Eğitimi - Özel ve Devlet Liseleri

Ülkemizde olduğu gibi, yurtdışında lise yerleştirmesi yaptığımız tüm ülkelerde hem devlet, hem özel okullar bulunmaktadır. Lise yerleştirmesi yaptığımız Amerika, Kanada, İngiltere ve Avustralya’da eğitim standartlarının zaten çok yüksek olduğu unutulmamalıdır. Sadece Amerika’da IB düzeyinde eğitim veren okul sayısı 350 ye yakınken, Kanada’da bu sayı 100’e yakındır. Türkiye’de IB düzeyinde sadece 40 kadar eğitim kurumumuz olduğu düşünülünce, bu ülkelerdeki genel eğitim standardının ne kadar yüksek olduğunu algılamak çok zor olmayacaktır.

Dolayısıyla Amerika, İngiltere, Kanada veya Avustralya’da lise eğitimi almaya karar vermiş bir öğrencimiz, devlet okullarını tercih ederse özel okullardakinden daha az veya düşük seviyede bir eğitim almayacaktır. Zira özellikle Kanada'da IB bölümleri devlet liselerinde bulunmaktadır.

Eğitim standartları ve kalitesi hemen hemen aynı olduğuna göre, seçilecek programın devlet okulu veya özel okul olmasında en önemli konu konaklama olacaktır. Yurtdışındaki liselermizde devlet okullarının ve özel okulların sundukları sosyal imkanlar ve barınma seçenekleri farklılık göstermektedir. Devlet okul..
Devamını Oku

© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.