İngilizce Seviyesi

Yurtdışı Lise Eğitimi - İngilizce Seviyesi

Yurtdışında lise yılı eğitimine katılabilmek için çok ileri düzeyde olmamakla birlikte, belli bir seviyede İngilizce alt yapısı gerekmektedir. Zira öğrencilerimiz Amerika, Kanada, Avustralya veya İngilteredeki liselerinde eğitimlerine başladıkları zaman gittikleri sınıfın müfredatını yani matematik, fen, sosyal bilimler, tarih gibi dersler göreceklerdir.

Kanada lise yerleştirmelerimizde öğrencilerimizle yaptığımız mülakatı geçmeleri yeterlidir.

İngiltere ve Avustralya lise yerleştirmelerimizde öğrencilerimizin IELTS Jr. test sonuçlarına göre işlem yapılabilmektedir.

Amerika lise yerleştirmelerimizde ise, öğrencilerimizi Poseidon ofislerimizde verdiğimiz ELTIS test sonuçlarına göre yerleştirebilmekteyiz. 

Şunu vurgulamamız gerekir ki, bu İngilizce sınavlarından öğrencilerimizin alacakları puanların, istenilen minimum düzeyin üzerinde olması yeterlidir. Zira yurtdışında yerleştirme yaptığımız liselerde ESL – English as Second Language – sınıfları da bulunduğu için, öğrencilerimiz matematik, fen veya diğer dersler gibi İngilizce derslerini de görmeye yerleştikleri okulda devam edeceklerdir.

Aynı mantık ile yola çıkarsak, İngilizce seviyesi çok ileri düzeyde olan öğrenciler, yerleştikleri okulda hiç İngilizce sınıflarına katılmadan direk yerleştikleri sınıfların diğer müfredat dersleri ile diledikleri seçmeli dersleri göreceklerdir.

 


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.