Kanadada Lise Eğitimi

Kanadada Lise Eğitimi

Kanadada lise programımız, size Kanada’da en az bir yıl yaşayarak ufkunuzu ve vizyonunuzu genişletme fırsatı sunmaktadır. Kanada’nın farklı eğitim sistemi ve sosyal hayatı, kişisel gelişiminiz açısından Türkiye’de hiçbir zaman yaşayamayacağınız bir deneyimi edinmenizi sağlayacaktır. Uluslararası bir öğrenci olarak ayrıca, Kanada’nın kültür ve geleneklerini deneyimleme fırsatını yakalayacak, yemeklerini tadacak ve Kanadalı yaşıtlarınızın günlük yaşantılarını görme ve onların bir parçası olma ayrıcalığına sahip olacaksınız.

Akademik lise yıllarınızdan birini Kanada’da tamamlamak istediğiniz takdirde, Türkiye’deki müfredata göre almanız gereken derslerin yanı sıra, çeşitli sanat, spor ve sosyal içerikli dersler de alabilir ya da bunları yine okul bünyesinde bir ders dışı aktivitesi veya kulüp üyesi olarak da yapabilirsiniz.

Kanada’da en az 1 yıl lise eğitimi görerek,

- Unutamayacağınız bir yıl geçirebilir,
- Çok yüksek standartlarda eğitim alabilir,
- İngilizcenizi ana diliniz seviyesine getirebilir,
- Kanada Üniversitelerinden çok kolay kabul alabilir,
- Kanada Üniversitelerinden burs kazanabilir,
- Kanada kültürünün yanı sıra, dünyanın başka ülkelerinden gelmiş yaşıtlarınızı da yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz

Ayrıca, Kanada okullarındaki pek çok ders, size bir hayli kolay gelecektir. Özellikle matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi derslerdeki Türkiyede edindiğiniz bilgileriniz sizi okulunuzun onur öğrencisi ya da okulun en başarılı öğrencileri seviyesine çıkarabilecektir. Bu başarınız size, Kanada’da üniversite okumak istemeniz durumunda da çok büyük avantajlar sağlayacaktır. 

Kanada’da siz bir yabancı ‘exchange’ öğrencisiniz. Bir exchange öğrenciden beklenen, okul derslerindeki başarıların yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlere de aktif olarak katılmasıdır. En az akademik başarısı kadar öğrencinin bu alanlardaki başarıları da önemlidir. Başarılı bir exchange öğrenci aktif, sosyal ve güler yüzlü, gerek okul gerekse aile hayatında kurallara uymak ile ilgili sıkıntı yaşamayan, her günü dolu dolu yaşayan, ülkesine döndüğünde anlatacak pek çok güzel anı biriktiren öğrencidir.

KANADA'DA EĞİTİM GÖREBİLECEĞİNİZ BİRBİRİNDEN GÜZEL LİSELERİ İNCELEYİN.

KANADA'DA LİSE MEZUNİYETİNDEN SONRA KABUL EDİLEBİLECEĞİNİZ ÜNİVERSİTELERİ İNCELEYİN.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.