Amerika Lise Eğitimi

ABD orta öğretim okullarının yurt dışından yoğun ilgi gelmesiyle birlikte, birçok okul bu pazara daha iyi hitap etmek için

 

yaklaşımlarını geliştirdi.

Yurtdışında lise eğitimi alan öğrenciler için, akademik ortamda başarılı olmak için yeterli dil becerilerine sahip olmak için adaptasyon gerektiren çok şey vardır. Sonuç olarak, ABD'deki birçok okul sundukları akademik ve İngilizce dil programlarında önemli gelişmeler bildirmektedir. St Louis’deki Chaminade Koleji Hazırlık Okulu'ndan Michelle Ostermueller, “Dört seviyede ESL sunuyoruz. Ayrıca, ilk yıllarında yurtdışından gelen öğrencilerimize kompozisyon, sosyal bilgiler ve teoloji alanlarında ESL dersleri ekledik, böylece bu kurslarda, geleneksel kurslara girmeden önce bir temel oluşturabilecekler. Son olarak sonbaharda bir Toefl hazırlık kursu ekleyeceğiz.”

Montverde, Florida'da bulunan Montverde Akademisi'nden Ginny Holm, İngilizce dil desteğinin, okula ilgi duyan uluslararası öğrenciler ile geliştiğini söylüyor. “Bu kadar farklı bir topluluğa sahip olduğumuz için, öğrencilerin İngilizce yeterlilik düzeylerinde, yardımcı olabilecek kapsamlı bir ESL bölümü geliştirdik” diyor. “Amacımız bir ESL öğrencisini bir yıl içinde ana sınıflarımıza geçirmek.”

Yurtdışından gelen öğrencilerin, ana akım sınıflarıyla başa çıkabilmek için gerekli dil becerilerine sahip olmalarını sağlamanın yanı sıra, bazı okullar, uluslararası öğrencilerin gelecekteki akademik hedeflerine de hitap ediyor. NJ, Somerset'deki Rutgers Hazırlık Okulu'ndan Kevin Merges, “Öğrencilerimizin hepsi geleneksel kolej hazırlık kursları alıyor. Uluslararası öğrencilerin beş kolej ve üniversiteye şartlı kabulü olduğu özel bir 1 + 4 pathway programı sunuyoruz.”

NY Hampton, East Hampton'daki Ross School’dan Donald Smith, yurtdışından gelen öğrencilerin yeni çevrelerine yerleşmeleri için geçiş dönemlerinde İngilizce dil sınıflarının önemli bir rol oynadığına dikkat çekiyor. “ESL sınıfları öğrencileri Ross'ta kültür ve çevreye entegre etmek ve bunları geliştirmek için gerekli temel ve beceriye sahip olduklarında sadece ingilizce çekirdek sınıflarına dönüştürmek için tasarlandı. Şimdi Toefl Junior sınavlarını sunuyoruz. Sonuç olarak, öğretmenler ilerlemeyi yakından izleyebilir ve öğrencilerin test puanlarını arttırmalarını sağlayacak özel mentorluk sağlayabilir.”

Konaklama söz konusu olduğunda,  yurtta kalmayı tercih eden uluslararası öğrencilere birçok fayda sağladığını belirtiyor. “Mevcut araştırmaların çoğu, yatılı eğitim veren bir okulda daha iyi bir başarı sağlandığı yönünde, 7/24 öğrenme ortamı ve müfredat dışı ve sosyal etkinliklere katılımda artış dahil olmak üzere aile yanında kalma seçeneğine göre önemli faydalar sağladığını gösteriyor, yatılı öğrenciler çoğu tatilini kampüste geçirebiliyorlar, ancak Noel tatili, Bahar Tatili ve yaz tatili için yurt kapanıyor. Bununla birlikte, bu aralar sırasında öğrencilerimize bir dizi seçenekler sunuyoruz. ”

Yatılı tesisleri tercih eden öğrenciler için, genellikle tatil için diğer birçok seçenek vardır. Smith, “Tatil evine ihtiyacı olan öğrencilerin harika bir şekilde konaklayabilmelerini sağlamak için çeşitli sağlayıcılarla çalışıyoruz.” Diyor. Holm, tatillerde öğrenciler için bir dizi imkan sunduğunu söylerken, “Şu anda yaz boyunca kampüsümüzü kapatıyoruz. ”

Ancak, ABD'ye yurtdışından gelen lise öğrencileri için tek seçenek yatılı okullar değil. New Hope, Solebury School'daki Uluslararası öğrenci alım sorumlusu Bert Johnson, uluslararası öğrencilerin şu anda yatılı yurtlarda kaldığını ve bir oda arkadaşının aynı dili konuşmamasını sağladığını söylüyor. “Gelecek yıl, İngilizce'ye hakimuluslararası öğrencilere bir aile yanında kalma fırsatı sunacağız” diye ekliyor.

Uluslararası öğrenci alımı açısından, çoğu okul, herkese uygun bir yaklaşım bulunmadığını bildirmektedir, ancak temsilcilerle ve potansiyel öğrencilerle ve aileleriyle kişisel iletişim en iyi yöntem, evrensel olarak benimsenmiş gibi görünmektedir. California, Ojai'deki Besant Hill Okulu'ndaki Kabul ve Yaz Programları Müdürü Kristen Kaschub, “Öğrencileri kabul etmek için tüm dünyaya yoğun bir şekilde seyahat ediyoruz. Ziyaretlerimiz, ziyaret danışmanları, elçilikler, devlet destekli programlar ve okullardan oluşmaktadır. Ayrıca, sunumlara, öğrenci fuarlarına, web seminerlerine katılarak ve stratejik reklam yerleştirmeye hem çevrimiçi hem de basılı olarak çalışmaya özen gösteriyoruz. Ülkeden ülkeye farklı  yöntemlerin uygulanması gerekiyor. ”

Charleston'daki Ashley Hall'deki Pazarlama ve İletişim Direktörü Paula Harrell şunları ekliyor: “Programımız henüz çok yeni ve bu nedenle öğrenci arayışımıza yurtdışı eğitim firmalarını dahil etme ihtiyacını görüyoruz. Amacımız, programımızı uluslararası ilişkileri ve sözlü anlatımı güçlü ailelerden gelen öğrencileri bulabilmek.”

 

Değişen Milliyet Karışımı

Çinli öğrenciler, ABD ortaokullarındaki uluslararası öğrenci nüfuslarında güçlü bir şekilde yer alırken, bazı okullar diğer kaynak ülkelerden büyüyen sayıları bildirmektedir. Florida, Monteverde Academy'den Ginny Holm, "Şu anda Çin ve Brezilya, en büyük öğrenci nüfusumuzu temsil ediyor" diyor.

Bu arada, East Hampton, New York’daki Ross School'dan Donald Smith, "Çin'in en büyük uluslararası öğrenciler grubunu temsil ediyor, bunu Almanya, Rusya ve Brezilya izliyor. New York Şehrine olan yakınlığımız, güçlü üniversite yerleştirme sonuçlarımız ve lüks konaklama seçeneklerimiz öğrenciler için bizi cazibe merkezi haline getiriyor.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.