Gidenler Ne Diyor

 • Kanada’ya 6 aylık dil eğitimine gittim. Hazırlık ve belge sürecinde çalıştığım için hiçbirşeyle ilgilenemedim ve buna rağmen gerçekten çok güzel bir plan yapıldı benim için ve sorunsuz bir 6 ay oldu. Yaşadığım okulla alakalı ufak tefek sorunlarda da her zaman Poseidon Yurtdışı Eğitim yanımda oldu. Saat farkına rağmen istediğim zaman ulaşabiliyordum ve ilgileniyorlardı. Kesinlikle doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum ve herkese öneriyorum. Tek amacı para olan diğer danışmanlık şirketlerine gitmediğim için mutluyum.

  Atike Elif Kalkay, Gazi Üniversitesi

  Katıldığı POSEIDON Programı : Yurtdışı Dil Eğitimi

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl : 2017

  Gittiği Ülke ve Şehir : Kanada, ILAC Toronto

  Atike Elif Kalkay

 • Merhabalar, ben Güney Karaçay. Bilkent Üniversitesi İşletme öğrencisiyim, hazırlıktan sonra bir sene ara verip öğrendiğim İngilizceyi daha da güçlendirmek amacıyla yurtdışına çıkmaya ve İngilizce'yi, özellikle speaking ve listening bölümlerini "yerinde" öğrenmeye karar verdim. Önceleri ailem bu duruma hiç sıcak bakmıyordu fakat ben önceden araştırma yaparak ki bu noktada İngilizce'nin dünya dili olmasından dolayı ne kadar önemli olduğunu göz önünde bulundurursak yurtdışı deneyiminin benim ufkumu açacağını hatta bana yeni kapılar açacağını düşündüm. Her ne kadar ülkemi sevsem ve başarılı bir üniversitede okusam da Türkiye'deki üniversiteler Avrupa yada Amerika kıtasında bulunan üniversitelere göre daha alt sıralarda yer alıyor. Ben de gelecekte gerçekten kendi bölümümde başarılı olmak istiyorum ki bilirsiniz benim bölümüm ya da buna yakın bölümlerde dil bilmek ve yurtdışı deneyimi edinmek çok önemli.

  Önceleri "Poseidon"la daha tanışmadan yani, başka firmalarla görüşmüştüm, herkes kendi işini yapıyor kimseyi kötülemek için söylemiyorum ama hep içime sinmeyen bir şeyler olmuştu bir noktada ve sürekli ikilem yaşıyordum. Sonra annemi bu konuda kendi tarafıma çekince annem beni Poseidon Yurtdışı Eğitim'e götürerek Müjen Hanım'la tanıştırdı ve Müjen Hanım hiç bıkmadan tekrar tekrar bizim sorularımızı cevaplayarak kafamızdaki tüm soru işaretlerini giderdi. Türkiye de dil eğitiminin gereğinden fazla pahalı olmakla beraber, bu yatırımı yurtdışına yapmanın çok mantıklı olacağını, "yerinde" dil öğrenmenin ve dil öğrenirken üniversite sınavına hazırlanır gibi değil de sosyal olarak, iletişim kurarak en etkili şekilde ögrenileceğini vurguladı. Hiç dil bilmeyen bir öğrencinin yurtdışı deneyimi ile 12-14 ay gibi bir sürede bir dil okulunun son kuruna kadar gelip hatta IELTS yada TOEFL gibi dünya çapında sınavlarda iyi bir başarı edeceğini de belirtti ve Müjen Hanım'ın bu mantıklı bakış açısı annemi ikna etmeye yetti aynı şekilde babamı da ve böylece hazırlıklara başladım. Daha önceden zaten hangi ülkeye gitmek istediğimin kararını vermiştim bu yüzden Kanada üzerine yoğunlaştık fakat aklında başka ülkeler olan insanlar da hiç tereddüt etmesin her konuda size yardımcı oluyorlar. Şimdi bunları Kanada'dan yazıyorum daha yurtdışı deneyimimin yarısında bile değilim çok zamanım var ama şimdiden duygularımı paylaşmayı çok istedim. Müjen hanım, Amerika vizelerinin kapanması ve Kanada konsolosluğunun yoğun olmasından dolayı vize çıkma süresinin az biraz uzayacağı konusunda beni bilgilendirse de bu süre boyunca aklıma sürekli kötü şeyler getirdim falat Müjen Hanım hiç bıkmadan sürekli beni bilgilendirdi ve bana destek oldu o tedirgin halime rağmen çünkü belli bir para yatırılıp tüm işlemler yapılmadan önce Müjen Hanım size gerekli tüm belgeleri ve vize çıkabilecek uygun aile ve birey profillerini anlatıyor ve bu profile uymayan insanları da boş yere umutlandırmadan onlara kibarca durumu izah ediyor yani bu noktada kâr amacı gütmeyen bir kuruluş diyebilirim zira bazı acentalar gereği olmayan şeylerden ekstra para isteyebiliyor fakat Müjen Hanım prensip olarak her zaman minimum para ve maksimum mutluluk ve başarıya önem veriyor, yani dürüstlük konusunda bir numara diyebilirim.

  Bana profilimin uygun olduğunu söyledi ve ben de çok istekli olduğum için 2-3 gün içinde tüm gerekli belgeleri toplayıp maddi hazırlıkları yapıp Müjen Hanıma teslim ettim. Geri kalan çeviri olsun,konsolosluga başvuru yapmak olsun hepsini Müjen Hanım halletti sağolsun. Çok heyecanlı bi insan olduğum için vize sonucu gelene kadar sürekli tedirginliğimi dile getirerek Müjen Hanımı bir tık darlasam da her zaman bana destek oldu. En sonunda bana güzel haberi verdi ve hemen uçak biletimi de halledip vize çıktıktan 1 hafta sonra uçakta ve havadaydım. Hiç zaman kaybı yaşamadım. Gitmeden önce beni çağırdı, belgeleri bana teslim etti ve tek tek ayrıntılı olarak yapmam gerekenleri anlattı, hatta resimlerle haritalarla bile açıklamış yapmam gerekenleri. İlk defa bu kadar uzun süreli bir yurtdışı deneyimi yaşıyorum ama her şeyi elimle koymuş gibi buldum Ankara'dan Toronto'ya kadar hiçbir sıkıntı yaşamadan mükemmel bir yolculuk yaparak geldim, havaalanında internet bulduğum an Müjen Hanıma haber verdim ve anında cevap aldım kendisinden. Toronto'da beni havaalanında karşılayıp eve bıraktılar ve gerçekten konaklamaların içinde de en güzel olana yerleştirilmişim, ev sahibi İtalyan ve bana buranın 1. Homestay ailesi olduğunu söylüyor :) Yemeklerden ve temizlikten de oldukça memnunum yani çünkü öncesinde tüm hassasiyetlerimi  ve nasıl bir evde kalmak istediğimi Müjen Hanım'a söylemiştim ve tam da dilediğim gibi ulaşımı da oldukça kolay olan bir eve denk geldim.

  Eğitime gelince buranın eğitim anlayışı insanlara pratik anlamda bir şeyler yaptırmak; ezber sistemi yok, kendinizi yarış atı gibi hissetmiyorsunuz ve asla stresli olmuyorsunuz, bir yandan şehirden, ülkeden, yeni insanlar tanımaktan keyif alırken bir yandan da bir şeyleri kendi kendine öğrendiğinizi fark ediyorsunuz, kendinize güveniniz artıyor. Sunumlar yapıyor, pratik anlamda etkinlikler yapıyorsunuz, kendi ilgi alanınıza yönelik konular seçerek severek öğreniyorsunuz. Her yerde halk kütüphaneleri var, size en yakın olana gidip ücretsiz olarak imkanlardan yararlanabilirsiniz; ister okumak, ister araştırmak ister çalışmak için en güzel kitapları ödünç alabilirsiniz hatta türkçe kitap okumayı özlerseniz onlar da mevcut. Onun dışında spora başlamayı düşünüyorum burda çünkü fiyatlar oldukça uygun. Kanada insanları gerçekten iyi ve doğru olana teşvik eden bunun yanı sınıra çok kültürlü yapısı ile beraber tüm dünyayı tanımanıza olanak sağlayan bir ülke. Hemde oldukça güvenli. Kadınların dokunulmazlığı var ve kendinizi asla tehlikede hissetmeyeceksiniz, sokaklarda rahatça yürüyeceksiniz. Üstelik her gün farklı bir aktivite oluyor ve hem yeni insanlarla tanışıyor hem de şehri tanıyıp tadını çıkarıyorsunuz. Bunları anlattım çünkü Poseidon Yurtdışı Eğitim sizlere amacınıza ve nasıl bir yere gitmek istediğinize yönelik tavsiyeler verecek ve mutlu olmanız için elinizden geleni yapacaktır. Buraya geldiğimden beri sanki yıllardır yaşadığım bir yerdeymişim gibi hissediyorum, bir gün bile neden burayı yada neden ILAC’i seçtim diye tereddüt bile etmedim ki kesinlikle ILAC a gitmelisin diyen de Müjen Hanım'dı ve ILAC burda birinci üstelik çok fazla imkanı var geleceğe yönelik, oldukça başarılı ve sosyal bir okul.

  Müjen Hanım çok fazla ülkeye gittiği ve bizzat kendi deneyimlediği için ki ne demişler "Çok gezen bilir." ; çocuk, öğrenci, yetişkin, yaşlı hiç fark etmez çok fazla insanla çalıştığı için konuya çok hakim, size maddi manevi her konuda yardımcı olacaktır. Üstelik öngörüleri de çok yüksek, yaptığı hesaplar birebir tutuyor, ülkeye vardığınızda evdeki hesap çarşıya uymadı diye bi sorun yaşamıyorsunuz. Paranız size tam da tahmin ettiği süre kadar yetiyor, nelere ihtiyacınız olup nelere harcama yapmanız gerektiğine karar her noktada size bilgi veriyor ve siz hiçbir şeye hazırlıksız yakalanmıyorsunuz. Üstelik benim gittiğim okulda(ILAC) Poseidon Yurtdışı Eğitim'in tanınan bir acenta olması ile beraber Müjen Hanım da tanınan, çevresi olan, saygı ve sevgi duyulan bir insan. Tabi burda kendinizi anlatamayacağınız durumlarda size yardımcı olacak Türkler de var. Müjen hanımı hepsi tanıyor ve sizi yönlendiriyor, beni en çok etkileyen şey ise Poseidon Yurtdışı Eğitim hakkında, buraya geldiğimden beri hala benimle ilgilenmeye devam etmeleri, her soruma anında cevap alabiliyor olmam... Üniversite eğitimi için de Bilkent’i bırakıp burada devam etme durumuna sıcak bakmanın sonucunda Müjen Hanım daha ben söylemeden anında benim için gerekli iletişimleri kurarak beni yetkili kişilere yönlendirdi. Anında bu konu hakkında görüşmek için çağrıldım ve aklımdaki soru işaretlerini giderdim.

  Poseidon Yurtdışı Eğitim, yurtdışı deneyimi yaşamak, dil okulu, lise, üniversite, work and travel, göçmenlik artık aklınıza ne gelirse her konuda size yardımcı olacak mükemmel bir acenta. Öyle boş şeylerden de para istemeyecek,size sonuna kadar yardımcı olacak insanlar. Sadece gerektiği kadar harcama yapacaksınız ve maddi durumunuzu buna önceden hazırlayabileceksiniz. Ve şu da en önemli noktası gittiğiniz bir çok acentada sizinle personeller ilgilenecek, fakat Poseidon'da sizinle kurucu müdür olarak deneyimli, kültürlü ve bilgili üstelik kibar ve güleryüzlü Müjen Hanım ilgilenecek, bu bence çok önemli bir nokta. Ve tabiki en az Müjen Hanım kadar, Müjen Hanımla beraber çalışan Tunç Bey’de tüm sempatikliği ve içtenliği ile sizinle her konuda ilgilenecek sorularınızı cevaplayacak. Sonuç olarak, güzel bir yurtdışı deneyimi için Poseidon'u seçmek bugüne kadar verdiğim en güzel, en başarılı kararlardan biriydi.

  Saygı ve sevgilerle...

   

  Güney Karaçay, Bilkent Üniversitesi

  Katıldığı POSEIDON Programı : Yurtdışı Dil Eğitimi

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl : 2018

  Gittiği Ülke ve Şehir : Kanada, ILAC Toronto

  Güney Karaçay

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim ile düşüncelerime linke tıklayarak erişebilirsiniz.

   

  Eren Cem Erce

  Katıldığı POSEIDON Programı : Yurtdışı Dil Eğitimi

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl : 2017

  Gittiği Ülke ve Şehir : Kanada, ILAC Toronto

  Eren Cem Erce

 • Okuduğum bölüm gereği kariyerim açısından yurtdışına mutlaka çıkmam gerektiğini düşünüyordum ben de ilk adımımı Amerikaya (Chicago'ya) atmak istedim. Hem ileride onların kültürlerine ayak uydurup uyduramayacağımı görmek istedim hem de farklı yerler görmek istedim. Yurtdışına yalnız ilk çıkışımdı. İlk başta korkutucu geliyordu fikir ama uçak biletinizin tarihi yaklaştıkça o korku yerini büyük bir heyecana bırakıyor. Yalnız gidip orada farklı arkadaşlar edindiğim için de ayrıca memnunum ki bence kendinizi dil açısından geliştirmek istiyorsanız en iyi seçenek yalnız gitmek. Güzel ve unutulmaz bir yaz oldu ayrıca ingilizcemi ve diğer dillerimi geliştirme açısından da güzel bir deneyim oldu. Work and Travel yapın kesinlikle pişman olmazsınız :)

  Merve Diler, Hacettepe Üniversitesi

  Katıldığı POSEIDON Programı : Work and Travel

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl : 2015

  Gittiği Ülke ve Şehir : Tinley Park, Illinois

  Merve Diler

 • İlk yurtdışı hayallerim 2008 yılında Work and Travel'a gitmek istemem ile başladı. O gün ilk kez kapısını çaldığım Poseidon Yurtdışı Eğitim ile 2015 yılında Kanada'ya dil eğitimine gidene kadar bir çok kez görüştüm. Bu 7 yıllık süreçte Work and Travel, yurtdışı dil eğitimleri ve yurtdışı üniversite eğitimleri dahil olmak üzere her alanda Poseidon'un destek ve yardımları hep yanımda oldu. Benim yurtdışı serüvenlerim biraz karışık ve sancılıydı ne yazıkki fakat Poseidon Yurtdışı Eğitim'in ilgisi, güleryüzü ve en önemlisi de bilgi birikimiyle çok güzel kazanımlar elde ettim. Şu an Kanada'dayım ve gayet mutluyum. Buraya gelmemde gösterdiği çaba ve ilgileri icin başta Müjen hanım olmak üzere tüm Poseidon Yurtdışı Eğitim'e teşekkür ederim. 
  Son olarak; şu an bu satırları okuduğunuza göre yurtdışına gitme hayalleriniz sizin de var demekki. Size tavsiyem kendinize ve Poseidon Yurtdışı Eğitim'e güvenin ve gidin; pişman olmayacaksınız :)

  Levent Oral, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2015
  Gittiği Ülke ve Şehir: Kanada, Toronto, ILAC
  Levent Oral

 • Sizinle tanışıp Kanada'ya dil okuluna gelmem hayatımda yaptığım en güzel şeylerden biri oldu. hocalar, herkes çok ilgililer. Dil okulum bitincede üniversiteme başlayacağım. Mujen ablaya çok teşekkür ederim bana bu imkanların yolunu açtığı için.  

  Simge Akari, (Kanada'da TIP eğitimi alacak)
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2015
  Gittiği Ülke ve Şehir: Kanada, Toronto, ILAC

   
  Simge Akari

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim aracılığıyla Şubat ayında Polonya Lazarski Üniversitesi'nde İngilizce kursu almaya geldim. Ben de ailem de Poseidon Yurtdışı Eğitim'in yardımlarından çok memnun kaldık ve eğitimim bitene kadar burda devam edeceğim. Hiçbir yere danışmadan direk Poseidon Yurtdışı Eğitim'e  geldim, Müjen Hanım'ın nezaketi ve samimiyeti size güven veriyor. Aynı zamanda O'nun tecrübeleri de size yol gösterecektir. Hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım, kalacak yer okul ve herhangi başka ihtiyacınız olabilecek durumlarda istediğiniz herzaman kendilerine ulaşabiliyorsunuz. Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz  bir yurtdışı eğitim firması.:) sizin de memnun kalmanızı umuyorum :) Müjen Hanım'a ayrıca teşekkür ediyorum :) 

  Birsen Gündoğan, Lazarski Üniversitesi, Polonya
  Katıldığı POSEIDON Programı: Polonya'da Üniversite Eğitimi
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2015
  Gittiği Ülke ve Şehir: Polonya, Varşova 
  Birsen Gündoğan

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim ile ilişkimiz Kanada'da liselerin açılmasına çok az bir süre kala başlamasına rağmen kısa zaman dilimi icinde gosterilen performans ve elde edilen sonuç gerçekten tatmin ediciydi. Poseidon Yurtdışı Eğitim yetkilisi, Mujen Gurkan, adeta rehber bir öğretmen gibi sürecin başından itibaren bilgi akışını çok iyi yönetti ve bizlere deneyimini sabırla aktardı. Bu sayede hiçbir sıkıntı yaşamadan öğrenci yerleşimi, okul/öğrenci ilişkisi ve uzakta olmanın getirebileceği sıkıntıları hiçbir olumsuz tecrübe yaşamadan atlattık. İlavaten yerleşim sonrası gösterilen ilgi ve öğrenci takibi de açıkçası hiç beklemediğim derecede olumlu şekilde gerçekleşti ve her türlü ricamızı yerine getirebilmek için tüm içtenlikleri ile yardımcı oldular, olmaya da devam ediyorlar. Özetle; sunulan hizmet son derece profesyonel, yaklaşim ise aileden birisinin verebileceği sevgi kadar doğal.   

  Murat Vural, Moskova - Vladislav Litvak'ın Velisi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Kanada'da Lise Eğitimi
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2014
  Gittiği Ülke ve Şehir: Kanada Devlet Lisesi, British Columbia

  Murat Vural

 • Herkese selamlar. Ben Namık. 21 yaşındayım ve ben de work and travel yapma arzusunda olanlardan biriydim. Poseidon Yurtdışı Eğitim bana bu konuda çok yardımcı oldu ve bana söylenen her şeyin ne kadar doğru olduğunu orada gördüm. Başka firmalarla giden arkadaşlarım gerçekten çok zorlandılar ama ben kesinlikle böyle bir şeyle karşılaşmadım. Her şeyin fazlası var eksiği yok. Eğer biraz macera istiyorsanız kesinlikle yapın derim.

  Namık Erkal, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2014
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Namık Erkal

 • Öncelikle herkese Boston'dan selamlar. Buraya gelmeden önce Yurtdışına çıkmayı düşünen ama tereddüt ve çekingeleri olan birçok kişiden biriydim. Fakat yurtdışına çıkış sürecinde POSEIDON Yurtdışı Eğitim ailesinin tecrübe ve desteklerini gördükten sonra bu kaygılarımın boşa olduğunun farkına vardım.

  Boston'a geldikten sonra ise ilk izlenimlerim beklentilerimin çok üstünde oldu diyebilirim. Boston'un zengin-kültürel yapısından dolayı, insanların birbirine ve size karşı inanılmaz derecede saygı göstermelerine şaşırabilirsiniz. Özellikle yanında kaldığım aile, her türlü sorun veya şikayetimde fazlasıyla yardımcı oldular. En büyük avantajı, ingilizce pratik yapma konusunda ciddi anlamda faydasını görmemdi. Çünkü Türkiye'de aldığım ingilizce dil eğitiminde asla bu deneyimi yaşamamıştım. Ayrıca farklı ülkelerden bir çok kişiyle arkadaşlık edebilme imkanım oldu. Buraya gelen herkes gibi kendimde "honeymoon" evresini yaşıyorum diyebilirim. Son olarak ise her türlü konuda yardımlarını esirgemeyen, güzel ve doğru bir tercih yaptırdıkları için POSEIDON Yurtdışı Eğitim ailesine çok teşekkür ederim. Bu ayrıcalığı yaşamak benim için ciddi anlamda keyif oldu. Gitmek isteyen herkese bu ayrıcalığı yaşamalarını temenni ederim.
   
  Semih Gökçeoğlu, Gazi Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2014
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, Boston, KAPLAN Dil Okulu
  Semih Gökçeoğlu

 • Herkese merhabalar. Öncelikle Poseidon Yurtdışı Eğitim ve Müjen Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Müjen Hanımın tavsiyesi ile California San Diego ya geldim ve yine onun tavsiyesi ile aile yanı konaklamayı seçtim ve 6 aydır aynı evde kalıyorum. herşey Türkiye de konuştuğmuz gibi ilerledi benim için. Buraya geldiğimde neredeyse hiç ingilizce bilmiyordum ve inglizcem şu an gayet iyi durumda. Kaldığım ailenin yardımıyla ve okul yetkililerinin ilgi alakasıyla hayatımdan çok memnunum. Herşey için tekrar sonsuz teşekkürler.
   
  Mert Uçaner, Çankaya Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2014
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, San Diego, Embassy CES Dil Okulu
  Mert Uçaner

 • Burasi dunyanin en guzel şehri, insanlar cok arkadaş canlısı. Dil okulu olarak ILAC'i seçtim ve burda herşey cok düzenli ve eğitim kalitesi çok iyi. Mujen hanima cok tesekkur ederim burdan, beni burasiyla tanistirdigi icin.. omrumun sonuna kadar burada yasayabilirim.

  Alperen Yanık, Başkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programları : Yurtdışı Dil Okulu  & Kanada Üniversite
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıllar: 2012 - 2014 - 2015
  Gittiği Ülke ve Şehir: 
  Alperen Yanık

 • Herkese merhaba, geçtiğimiz yaz Poseidon Yurtdışı Eğitim ile Kaplan Torquay College de 1 ay İngilizce eğitim aldım. İngilizcemi ve kendimi her konuda geliştirdiğime inanıyorum. Harika bir ay geçirdim yeni arkadaşlar edindim. Değişik kültürleri ve özellikle İngiliz kültürünü tanıma fırsatım oldu. Müjen Hanım ve Poseidon Yurtdışı Eğitim 'e teşekkürü bir borç bilirim.. Her şey için çok teşekkür ederim sevgili POSEIDON Yurtdışı Eğitim. 
   
  Serdar Onat Akbulut, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2014
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Torquay, KAPLAN Dil Okulu
  Serdar Onat Akbulut

 • Merhabalar,

  İngilizce konuşmakta zorlandığım için yurtdışında, özelliklede Amerika'da eğitim almak istiyordum. Fakat, daha önce hiç yurtdışına çıkmamıştım ve ne oradaki okulların eğitim kalitesi ne de benim için yararlı olup olmayacağı hakkında bir fikrim yoktu. Ailemle beraber Poseidon Yurtdışı Eğitim'e gittim. Poseidon Yurtdışı Eğitim, bütün sorularımın cevabını en detaylı şekilde açıkladı ve bu çıktığım yolun en başından en sonuna kadar benimle beraber yürüdü. 
  Gittiğim okulu, Poseidon Yurtdışı Eğitim'e güvenerek seçtim ve bu seçimimden dolayı inanılmaz mutluyum. İngilizcemi geliştirirken, New York'un en iyi dil okullarından birinde okuma şansım Poseidon Yurtdışı Eğitim ve Mujen Gürkan sayesinde oldu. Okulum, New York City'nin merkezinde, teknolojik olarak donanımlı ve eğitim kalitesi en üst seviyeydi. Böyle bir okulda okuma şansım olduğu için bir kez daha Poseidon Yurtdışı Eğitim'e teşekkür ederim. Bunun yanı sıra, vize alma döneminde gerekli olan herşeyde yanımda Poseidon Yurtdışı Eğitim vardı. Uçak biletinden Amerika'da kullanabileceğim telefon hattıma kadar kısaca en büyükten en küçük problemime kadar her şeyle Poseidon Yurtdışı Eğitim ilgilenerek bana çok yardımcı olmuştur. Amerika'ya gittikten sonra bile Mujen Gürkan ile iletişim halinde olduk ve orada da her hangi bir problemle karşılaştığımda yanımda Poseidon Yurtdışı Eğitim vardı. Ben, Amerika'da bir aile yanında konaklamayı tercih etmiştim. Fakat, rahat edemediğim ve okuluma uzak oluğu için konaklama planımı değiştirmek istedim. Aynı hafta içerisinde kaldığım evden ayrılıp okulun seçmiş olduğu yurtlardan birine Poseidon Yurtdışı Eğitim yardımıyla geçtim. Yurt konaklamasının daha rahat ve daha güzel olduğuna karar vedim.  Böyle bir tecrübeyi Poseidon Yurtdışı Eğitim aracılığı ile yaşadığım için çok mutluyum. Tekrar Poseidon Yurtdışı Eğitim'e ve Mujen Gürkan'a sonsuz ilgisinden teşekkür ederim.

  Ecesu Altın, Bilkent Üniversitesi

  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2013, 2014
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, NY, EC Dil Okulu
  Ecesu Altın

 • Malta EC Dil Okulu öğrencisi olarak kendimi ayrıcalıklı hissettiğimi belirterek mesajıma başlamak istedim. Okuldaki eğitim, öğrencilerle iletişim ve sosyal diyalogların en üst seviyede olduğunu söyleyebilirim. Okulda İngilizce dil gelişimimiz inanılmaz bir sistem oluşturulmuş. Öğrencilerin İngilizce eğitimleri ve yabancı dillerini ilerletmeleri için de her şey düşünülmüş. Herkese Maltada özellikle EC İngilizce dil okulunda eğitim almalarını öneririm. Bu arada Poseidon personelinin özverili desteklerini ben Malta’da iken dahi yakından hissettiğimi belirtmek isterim. Teşekkürler Malta EC ve POSEIDON Yurtdışı Eğitim :)

  Öykü Arsal, Pamukkale Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2013
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, EC Dil Okulu

  Öykü Arsal

 • Her şey için çok teşekkür ederim sevgili POSEIDON Yurtdışı Eğitim. Harika bir Amerika tatili geçirdim ve artık akıcı olarak İngilizce konuşabiliyorum. Benim için ayarladığınız iş yeri ve çalışanları harikaydı. Hiçbir sıkıntı çıkmadı. Firma olarak sizi seçtiğim için çok mutluyum. Her şey için tekrar teşekkürler. Work and Travel düşünen arkadaşlar.. Merhaba ben Oğuz Kaan Güral. Kafkas üniversitesi veterinerlik fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. Aslen Sakarya’lıyım. Amerika’ya work and travel programı adı altında gittim. Doğal olarak ilk başta kafamda bir sürü soru vardı, nerede kalacağım, ne iş yapacağım, hangi eyalete gideceğim, orada ne yiyecegim ne içeceğim, ingilizce konuşabilecekmiyim, insanlar orada bana yardım ederler mi bu kadar parayı veriyorum ama deyecek mi? ... gibi :)

  ilk önce başka şirketlerle konuşmaya başladım, kimisi ingilizcemin yetersiz olduğunu söyledi, kimisi fazla para istedi, kimisi de yüzüme bile bakmadı. Daha sonra ziraat bankasına öğrenim kredimi çekmeye gittiğimde bir yazı gördüm yazıda ‘Amerika hayaliniz hayal olarak kalmasın’ yazıyordu ve sordum nasıl başvuru yapabilirim diye bana bir internet adresi (POSEIDON Yurtdışı Eğitim) ve sahibi Müjen ablanın telefon numarasını verdiler. Aradım sesi öncelikle çok güvenilir ve arkadaşça geldi. Daha sonra konuştuk, anlaştık. İngilizce mülakata alındım ve ingilizcemin Amerikaya gitmek için yeterli düzeyde olduğu söylendi bana. Hemen işlemlere başladık. Pasaportum çıktı, işime yerleştim, vize randevum alındı. POSEIDON Yurtdışı Eğitim bana bir mail gönderdi ‘vize görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler’ diye - tabi ben onların hiç birini okumadım:) Ve istanbul’dan vizeye girdiğimde ne soracakları hakkında en ufak bir bilgim yoktu. İçerden çıkan başka kişilere sordum ve bana sordukları soruları ve cevaplarını verdiler. Sıra bana geldiğinde ‘başına Amerikada birşey gelirse ne yaparsın’ diye sordu vize memuru, ben de ‘ 911 i ararım’ diye cevap verdim ve vizemi aldım:) Sonra uçak biletimi yine POSEIDON Yurtdışı Eğitim ayarladı ve ben Chicago ya indiğimde özgürüüüüüüüüm diye bağırmak geliyordu içimden:) Daha sonra ingilizcemin yettiği kadarıyla şirketimin bana ayarlamış olduğu iş yerine yani wiconsin eyaletindeki wilderness hotel and golf resort’a ulaştım. Her ne kadar 1 gece otogarda uyumak zorunda kalsam da gitmeyi başardım:) work and travel programının work kısmı biraz sıkıcı ama travel kısmı benim hayatımın en güzel kısmıydı. Travel kısmında ben ve 1 arkadaşım araç kiralayıp doğu turu yaptık. Bizim Doğu Amerika turumuzda Wisconsin, milwaqu, Chicago, Cleverland, Boston, Niegara şelalesi, Buffalo city, New York, New Jersey, Washington D.C. vardı ve o 10 günde arabanın içinde yatıp uyumamıza rağmen hayatımın en güzel günleriydi.

  Gitmeyi düşünen arkadaşlara bir uyarım olacak: gittiğinizde orada başka Türk’ler olabilir. Şahsen benim çalıştıgım otelde 104 tane türk vardı ama otelde toplam 1,000 den fazla yabancı öğrenci çalışıyordu. Kaldığım otelde ise 10 kişi Türk idi. Ama ben arkadaş çevremi yabancılarla oluşturdum ve Türklerle de ingilizce konuştum. Bir arkadaşım vardı o ise yabancılarla konuşmaktan korktuğu için hep Türklerle takıldı, şimdi benim İngilizcem üst düzey onunki ise hala orta düzey. Siz siz olun yeni arkadaş edinmekten ve eğlenmekten kaçınmayın.

  Bir de, pek çok eyalette, 21 yaşın altındakiler barlara ve diskolara giremiyorlar. Böyle yerlere yaşınız tutmuyorsa yine Türk aklı ile girebileceğinizi ve bunu nasıl yapacağınızı size seve seve anlatabilirim:) Poseidon Yurtdışı Eğitim ve kurucusu Müjen abla hakkında sorunuz olursa numaram 0545 4665436.

  Tıpkı yazıdaki, gibi hayallerinizin hayal olarak kalmasına izin vermeyin.. 

  DON’T LET YOUR DREAMS BE DREAMS !!


  Oğuz Kaan Güral, Kafkas Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2013
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Oğuz Kaan Güral

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim ile Malta Chamber College öğrencisi olarak 2 ay Malta’da kaldım. Geçirdiğim en güzel 2 aydı diyebilirim. Hiçbir zorluk çekmeden her şeyiyle kendimi geliştirdiğime inanıyorum. Ayrıca Malta’dan hareketle, Norveç ve Polonya’yı da gezerek oralarda da harika bir zaman geçirdim. Bana yardımlarından, önerilerinden ve her zaman yanımda olmalarından ötürü Poseidon Yurtdışı Eğitim’e ve Müjen Hanım’a sonsuz teşekkürler.

   

  Ömer Fırat Çoban, Doğu Akdeniz Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2013
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  Ömer Fırat Çoban

 • Herkese merhabalar, Poseidon Yurtdışı Eğitim araciligi ile yurtdisinda gecirdigim enfes gunler ve elde ettigim tecrübelerimi sizlerle paylasmak istiyorum. Ve eminim ki, soruyorsunuz - benim de daha önce sorduğum gibi. Neden Poseidon Yurtdışı Eğitim'i seçeyim ki diye?  Poseidon Yurtdışı Eğitim'in farki ne? Benimde sordugum tarzda sorulardi. Poseidon Yurtdışı Eğitim benim memnuniyetim ve guvenimi fazlasiyla kazandi. 
   
  2010 Mayis ayinda ADNAN MENREDES UNIVERSITESI, Didim Meslek Yuksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatlari bolumunden mezun oldum. 15 yasindan beri kendi meslegimi gelistirmeye calisiyorum. Yurtdisina cikmadan once kendi meslegimde 9 yillik is tecrubem vardi. Bakildigi zaman uzun bir zaman gibi gorunuyor ama kendimi sektorun icine atinca gercektende daha farkli seyler yapmam gerektiginin farkina vardim. 2010 yilinda universiteden mezun olunca yurtdisi tecrubesinin bana faydali olacagina karar verdim. Cevremin bana verdigi tavsiyelerle ve kendi arastirmalarim sonucu Poseidon Yurtdışı Eğitm'e ulastim. Cunku sizlerinde bildigi gibi yabanci ulkede yapilan stajlar veya calismalar Turkiyede is bulma konusunda cok yarar sagliyor. Ozeliklede Amerika(USA). En onemlisi Ingilizcenizi gelistiriyorsunuz. 
   
  Poseidon Yurtdışı Eğitim ile tanistiktan ve gorustukten cok kisa sure sonra mulakata girdim. Mulakattan gectikten sonra Poseidon Yurtdışı Eğitim’in yardimlariyla butun islemlerimi yapmaya basladim. Mulakattan sonra gidene kadar cok yogun islemler var. Yurtdisina cikmasakta pasaport-vize islemlerinin ne kadar zor ve uzun oldugunu biliyoruz. Ustelik gitmek istediginiz yer Amerika ise daha da zor! Ama Poseidon ile herseyi cok kolay ve daha hizli bir sekilde tamamladim. Cunku hemen hemen herseyi Poseidon Yurtdışı Eğitim tamamladi. Daha sonra Poseidon benim adima Konsolosluktandan randevu aldi. O randevuda hemen vizeyi hak ettikten birkac gun icinde pasaportuma ulastim icinde Usa vizesiyle beraber. Ve biletimi alip yola ciktim.
   
  Sonunda Amerikada Vermont Eyaletine varmistim. Havalimanina iner inmez calisacagim otelin Supervisori (Housekeeper  Muduru) beni havalimaninda karsiladi ve evime kadar birakti. Evi gorunce Amerikada oldugumu gercekten anladim zaten. 3 katli triplex villaydi. Dunyanin farkli yerlerinden ev arkadaslarim vardi. (Peru, Arjantin, Cin, Usa, Canada, Rusya vs..) Cok kisa surede Ingilizcemi gelistirdim. Acikcasi gelistirmek zorunda kaldim :) Ev ortamim, sosyal ortamim ve is ortamim harikaydi. Bir yandan meslegini, dilinizi gelistiriyorsunuz diger yandanda farkli insanlari, kulturleri taniyorsunuz. Hayata bakis aciniz degisiyor. Meslegime cok katkisi oldu. Farkli seyler yapmayi ogrendim meslegimle ilgili. Sorumluluk almayi ogrendim. Amacima fazlasiyla ulastim. Ingilizcemi cok iyi gelistirdim. Meslegimde ilerledim. Bunlarla beraber farkli arkadasliklar kurdum. Yeni yerler gordum. Ufkum genisledi.
   
  Amerikada calistiktan sonra ulkeme donmeden once Guney Amerikayi gezdim. Amerikada tanistigim arkadaslarimi ve ailelerini ziyaret ettim. (Meksika’dan baslayarak; Kolombiya, Venezuela, Breziyla, Arjantin, Sili, Bolivya, Uruguay ve Peruya gittim) Ve Peru’da is buldum, 4 ay kaldim. Ispanyolcami gelistirdim. Bunlari buraya yaziyorum cunku hepsi Poseidon Yurtdışı Eğitim sayesinde oldu. (Everything has begun with Poseidon)
   
  Eminim ki, soruyorsunuz benimde daha once sordugum gibi. Neden Poseidon Yurtdışı Eğitim’i seceyim ki?  Poseidon Yurtdışı Eğitim'in farki ne? Benimde sordugum tarzda sorulardi. Poseidon Yurtdışı Eğitim benim memnuniyetim ve guvenimi fazlasiyla kazandi. 
   
  Poseidon Yurtdışı Eğitim ben Amerikaya ulastiktan sonra;
  - Amerikadaki calisma gunlerim boyunca surekli beni hersey yolunda mi diye kontrol etti,
  - Devamli herhangi bir aksilik olup olmadigini sordu. Problemlerimi paylastigimda cozum yolu buldular,
  - Bütün merak ettigim konulardaki sorularimi cok hizli bir sekilde cevapladi,
  - Ailem ile irtibat kurmamda yardimci oldular,
   
  Sonucta ilk defa uzak bi ulkeye gidiyoruz. Ve herseyin acemisi oluyoruz ilk gunlerde.
   
  Aldigim destek ve hizmetten cok memnun kaldim. Gonul rahatligi ile herkese tavsiye edebilirim. Poseidon Yurtdışı Eğitim ailesine tesekkurler. Iyiki sizi secmisim. Saygilarimla,
   
  Yusuf Ödemiş, Adnan Menderes Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışında Staj 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2013
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, Vermont
  Yusuf Ödemiş

 • Ben öncelikle Poseidon Yurtdışı Eğitim’e her şey için teşekkür ederim! Önce Work and Travel niyetiyle başlayan yurtdışına çıkma hayalim, İngilizcemin yetersiz olmasından ötürü yurtdışı dil okulu programına mecburi bir dönüş yaptı :) Bana her konuda destek olup yol gösteren ve yardım eden Müjen Hanım’a sonsuz teşekkürü bir borç bilirim. Yurtdışında bulunmak, İngilizcemi geliştirme ve İngilizce dil eğitimi almak benim için çok önemliydi. 2013 yazı, benim bu yaşıma kadar geçirdiğim en güzel yaz dönemiydi. Bir çok yeni arkadaşlıklar edindim ve dostluklar kurdum. Özellikle Malta’yı herkese tavsiye ediyorum. Kesinlikle herkesin bir kere de olsa gidip orayı görmesi lazım. Hem İngilizcem gelişti, hem dünyaya bakış açım değişti. Her şey için tekrar sonsuz teşekkürler.

  Gülseren Edem, Erzincan Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2013
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  Gülseren Edem

 • Herkese merhabalar. Öncelikle Poseidon Yurtdışı Eğitim ofisinin kapısından girdiğimde hayatımın, vizyonumun, dünyaya bakış açımın bu kadar kısa sürede değişip, gelişecegini tahmin etmemiştim. 3 aylık bir süreç içinde, işverenle mülakatın sonucunda Seattle’da ki bir yazılım firması tarafından kabul aldım. Çalışırken haberi telefonda aldığımda büyük bir sevinç çığlığı attığımı iş arkadaşım uyardığında anladım :) Başvuru sürecinden vize alımına kadar çok kolay ve yumuşak bir geçiş oldu benim için. Seattle’da ki ilk günümden itibaren gerek yöneticim gerekse Amerikada ki iş arkadaşlarım adaptasyon sürecimi çok kolaylaştırdılar ve hiçbir sorun yaşamadım diyebilirim. Amerika’da ki profesyonel iş ortamının sizin merdivenleri teker teker çıkma probleminize çözüm olacağını düşünüyorum. İş tecrübesinin yanında Amerikada ki bireysel tecrübeleriniz, hayatın sizi siz farkında olmadan farklı bir noktaya getirmesine katkı sağlıcaktır. Küçük gibi görünen kararlar büyük sonuçlar doğurabilir ve hiçbir şey imkansız değildir. Önemli olan karar vermek ve istemek bence. Bu tecrübeyi kazanmamdaki yolu çok kolaylaştıran Poseidon ailesine tekrar teşekkürler.
   
  Merve Böcü, Maltepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışında Staj 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, Seattle
  Merve Böcü

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim ile başlamış olduğum Kanada eğitim maceramın son yılındayım. Üniversite eğitimimin son senesinde şunu söyleyebilirim ki, Kanada’da geçirmiş olduğum 4 yıllık deneyimler ve kazanmış olduğum vizyon, alacağım Kanada diploması, ve İngilizcemin ana dilim gibi olması sebepleri ile öncelikle Müjen hanım olmak üzere tüm Poseidon Yurtdışı Eğitim danışmanlarıma teşekkür ederim. 

   

  Baran Basboga, Manitoba University - Kanada

  Katıldığı POSEIDON Programı: Kanada'da Üniversite Eğitimi

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009

  Gittiği Ülke ve Şehir: Kanada Universite

  Baran Başboğa

 • 2012 yılının Temmuz ayında Bristol'de bulunan University of the West of England'da POSEIDON Yurtdışı Eğitim'in düzenlediği İngilizce yaz kampına öğrencilerimizle katıldık. Seyahatin planlandığı dönemlerde mükemmel bir organizasyonla karşılaşacağımızın rahatlığı içinde velilerimiz çocuklarımızı kendilerine emanet ettiler. Eğitim süresince verilen eğitimin kalitesi,  konaklama ve kafeterya hizmetlerinin mükemmelliği ile kendimizi evimizde gibi hissettik. Bize sağladıkları bu nitelikli eğitimden ve seyahatimiz boyunca kendisini sürekli yanımızda gibi hissettiren, hazırlık süresince ve eğitim boyunca desteğini ve katkılarını büyük takdir ile izlediğim ötürü POSEIDON Yurtdışı Eğitim firmasına ve İngiltere'de bizimle yakından ilgilenen POSEIDON Yurtdışı Eğitim İngiltere ekibine, Özel Doktorlar İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Zerrin Akgün - Okul Müdürü

  Özel Doktorlar İlköğretim Okulu
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Yaz Kampı
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, EC Yaz Okulu

  Zerrin Akgün

 • Üç haftalık Genel İngilizce Eğitimine katıldığım EC Bristol Dil Okulunda eğitimimi başarı ile tamamladım. Seyahate çıkmadan önce yakın ilgileri ile beni seyahate hazırlayan POSEIDON Yurtdışı Eğitim yetkililerine, ve bana çok iyi bir eğitim veren EC Bristol’e dil okuluna teşekkürlerimi sunarım. Seyatim öncesinde, vize sürecimde ve ben ordayken beni yönlendiren ve kendimi güvende ve mutlu hissettiren ve her an benimle yakından ilgilenen, büyük desteğini gördüğüm POSEIDON Yurtdışı Eğitim danışmanlarıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

  Serçin Akgün, Başkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Bristol EC Dil Okulu

  Serçin Akgün

 • Öncelikle hayatımda geçirdiğim en güzel yazı geçirmemi sağladığınız için tüm Poseidon Yurtdışı Eğitim personeline çok teşekkür ederim. 2 ay boyunca Malta'da hem ingilizcemi geliştirme fırsatım oldu hem de çok iyi arkadaşlıklar edindim. Chamber College benim için mükemmel bir dil okuluydu. Okul günlerimizin dolu dolu geçmesi adına sürekli etkinlikler düzenledi. Okuldaki öğretmenlerimiz zaten ingilizcemizi geliştirmemiz için bizi sıkmadan sürekli bir çaba halindeydiler. Kısacası Malta'da dil eğitimi kaçınılmaz bir fırsat.Teşekkürler Poseidon...

  Gamze Çoban, Gazi Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  Gamze Çoban

 • Okuldan da İngiltere kadar çok keyif aldım. Özellikle sabah dersleri (basic inglish classes) çok eğlenceli ve verimli geçti diyebilirim. Dilimi en çok orada geliştirdiğimi düşünüyorum ve benim için en keyifli kısımlardan biriydi. Türkiyede Tıp öğrencisi olduğum ve İngilterede TIP İngilizcesi programına gittiğim için, öğleden sonraları tıp dersleri ile geçti. Tıp ingilizcesi derslerimize giren öğretmenler de konularında uzman kişilerdi.

  Okul, öğrencilere sunduğu hizmet ve servisler açısından fazlasıyla yeterli. Her türlü yardımı sağlamaktan kaçınmıyorlar ve başka şehirlere turlar da dahil tüm otobüs ve tren biletlerini çok rahat bir şekilde hem de okul indirimiyle ayarlayabilmek büyük rahatlıktı.
  Kişisel olarak aile yanında kalmaktan çok memnunum ve kesinlikle herkese de tavsiyem aile yanı konaklama olur. Yalniz, ben mi çok şanslıydım bilemiyorum, gayet ilgili ve canayakın bir ailenin evinde kaldım. Her gün sabah, akşam hatta her fırsat bulduklarinda benimle konuşmaya çalıştılar ve günümün nasıl geçtiğini sordular. Yemek ve evdeki eşyaları kullanma bakımından da hiç sıkıntım olmadı.

  Okul yalnızca öğlen yemekleri konusunda biraz yetersizdi, ama zaten kafeteryalarını bu sene bizden sonra yenileyeceklerini öğrendim. Yani sonraki yıllarda gelen öğrenciler için daha iyi bir kafeterya olacağına inanıyorum.

  Genel olarak yaz okulumun tüm içeriğinden, katıldığım TIP İNGİLİZCESİ programının bana katkılarından ve POSEIDON Yurtdışı Eğitim kuruluşunun da tüm hizmetlerinden çok memnum kaldım. Yolculuk, ulaşım, bilgilendirme ve idari konularda yardımlarınız için çok teşekkürler.
   
  Tekrar her şey için teşekkürler ve iyi çalışmalar dilerim.


  Hande Kandemir, KOÇ Üniversitesi - Tıp Fakültesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Bournemouth, Anglo Continental

  Hande Kandemir

 • Oğlumuz Hüseyin Tufan Usta'nın 2011 Yaz tatilini değerlendirmek amacıyla gönderdiğimiz Malta' daki yaz kampı ve dil okulunun organizasyonu, vize işlemleri ile ilgili yardımlarınız, ve hem gezi öncesinde ve sonrasında ki tüm hizmet ve  yardımlarınız için  şahsınız ve şirketinize teşekkürü bir borç biliriz.  Bundan sonraki tüm yurt dışı organizasyonlarımızın da sizlerin aracılığı ile olması arzusundayız. Sevgiler.....

  Hüseyin Tufan Usta, Annesi Leyla Damlalı
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: İspanya, Valencia IH Dil Okulu

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, EC Yaz Okulu

  Hüseyin Tufan Usta

 • Yurtdışı Eğitim Katılımcı Mesajları - İrem Bulut
   

  Merhabalar ben İrem Bulut. Malta'dan 2 hafta önce döndüm.12 haftalık eğitim için gitmiştim. Malta hakkında ön yargılarım çoktu. Birçok kişiden olumsuz yorumlar almıştım. Bunların en başında Malta şivesini kapmam geliyordu. Fakat Malya'ya gittikten sonra bunların ne kadar boş ve yersiz yorumlar olduğunu anladım.. Evet Maltalıların tonlamaları biraz değişik ama konuştukları dil ingilizce. Kolaylıkla anlaşabiliyorduk. Yerli halk genellikle kendi arasında Maltaca konuşuyor ama bir şey sorduğunuzda sizinle ingilizce konuşmaya başlıyorlar. Bu konuda hiç sıkıntı çekmedim. Kaldığım aile tek kelimeyle MÜKEMMELDİ. Yemekler harikaydı. Evin annesiyle çok güzel bir arkadaşlığımız oldu. Okul konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamadım. İnternet, kantin, bilardo, langırt gibi ders aralarını değerlendirebileceğim bir çok seçenek sunulmuş. Okul çalışanları sadece okulla ilgili değil Maltayla ilgili tüm sorunlarımla yakından ilgilendiler. Malta küçük bir yer. Fakat okulun  düzenlediği aktivitelerden ve Maltanın çok güzel bir tatil yeri olmasından dolayı sıkılacak vakit bulamıyorsunuz.. Maltada 12 hafta kaldım. Her şeyi yazmaya başlasam sayfalar yetmez. Uzun lafın kısası benim için çok güzel bir yaz oldu, gerek eğitim açısından gerekse tatil açısından.. Maltaya uyum sağlamakta hiç zorluk çekmedim. Her şeyiyle çok doğru bir karar verdiğime inanıyorum. Malta eğitimim hem uzun hem de hesaplıydı. Böyle bir eğitim düşünen herkese Maltayı ve POSEİDON Yurtdışı Eğitimi kesinlikle tavsiye ediyorum. Malta'ya karar vermeden önce bir çok şirketle konuştum. Fakat Müjen Hanımla tanıştıktan sonra hepsinin para tuzağı olduğunu anladım. Her şey için teşekkürler Müjen hanım ve Poseidon Yurtdışı Eğitim ekibi :)
   
  İrem Bulut, Hacettepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  İrem Bulut

 • Selam ben Sezen... Boston’dayim. Amerika’nın en eski Şehrinde okumanın mutluluğunu yaşıyorum. Şehir mükemmel, insanlar samimi, yemekler lezzetli, dünyanın her yerinden arkadaş edinmek paha biçilemez:) buradaki insanların kültürüne ortak olmak icin aile yani konaklamayı tavsiye ederim. Böylece ana dili ingilizce olan kişilerle daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Burda olmanın tek kotu yani geri dönmek istemeyeceksiniz !!!
  Doğru yönlendirmeleri ve samimi destekleri için POSEIDON ailesine, ulaşmak istediğimiz her an kolayca bağlantı kurabildiğimiz ve sorularımıza yanıt bulduğumuz Mujen hanima teşekkürler.. Sanıyorum benim gibi Poseidon Yurtdışı Eğitim de İstanbul’da olsa bu kadar rahat iletişim kurup işlemlerimizi bu kadar kolaylıkla yapamazdık :) Farklı şehirlerde olmamıza rağmen tüm destek ve hizmetleri için, danışman firmama çok çok teşekkür ederim.

  Sezen Çalışkantürk, İstanbul Teknik Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, Boston KAPLAN Dil Okulu

  Sezen Çalışkantürk

 • Ben Mine Karakuş. TED Ankara Koleji 10. sınıf öğrencisiyim. Bu sene Poseidon Yurtdışı Eğitim firmasının önerisiyle EC, Cambridge yaz kampına katıldım. Hem İngilizce seviyem ilerledi. Hem de farklı ülkelerden birçok arkadaşlarım oldu.. Tüm Poseidon Yurtdışı Eğitim ailesine teşekkür ederim…

  Mine Karakuş, TED Ankara Koleji
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Yaz Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Cambridge, EC 

  Mine Karakuş

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim aracılığıyla 10 hafta Malta’da Chamber College dil okuluna katıldım. Malta küçük bir ülke. Yapacaklarınız kısıtlı fakat Chamber College İngilizce öğrenirken keyifli vakit geçirmeniz için bir çok olanak sağlıyor. Personeli nazik ve ilgili. Gramer bilginiz varsa dersler yeterli olmayabilir ama sürekli konuşarak pratik yapmak sizin elinizde. Kaldığım yer okula çok yakın ve nezihti. Evler hijyenik fakat mutfak malzemeleri çok kullanışlı değildi. Bunun dışında hiçbir sorun yaşamadığım Malta’dan çok keyifli anılar ve dünyanın birçok yerinden edindiğim arkadaşlıklarla döndüm. Yönlendirmelerinden dolayı başta Müjen hanım olmak üzere tüm Poseidon Yurtdışı Eğitim çalışanlarına çok teşekkür ederim.

  Dicle Dörtok, Başkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  Dicle Dörtok

 • Merhabalar ben cansu, biraz gecikmeli oldu sanirim ama bir anda cok yogun bir doneme girdim, bi yandan adliye staji bi yandan da büroda çalışmak cidden Hukuk fakültesi mezuniyetim ve İngiltere Hukuk İngilizcesi programımın bitiminde, hiç alışık olmadığım bi tempoda buldum kendimi :) Poseidon Yurtdışı Eğitim ve katıldığım programla ilgili yorumlarıma gelecek olursak; Cambridge Law Studio POSEIDON Yurtdışı Eğitim danışmanlarının tavsiyesi üzerine katılmış olduğum, tek başıma gitmekten başta çekinmiş olsam da;  "iyiki yapmışım, iyiki gitmişim" dedirten bir program oldu benim için. Bu program sayesinde dunyanin cok farkli yerlerinden meslektaslar, arkadaslar edindim; hukuki kariyerim acisindan onemli bir adim atmis olduguma inaniyorum. Eger bir hukukcuysaniz ve hukuk ingilizcesine dair egitim almak istiyorsaniz; hic tereddut etmeden bu programa katilmalisiniz; kurs sonunda almis oldugunuz sertifika ve yapilan sinavin katilmis oldugunuz derslerin ciddiyetini gostermeye yeterli olduguna inanmaktayim. Ayrica okulun duzenlemis oldugu muzikaller, londra'ya yapilan ziyaretler ve iskocya'nin baskenti olan edinburgh'e yapilan haftasonu ziyareti unutulmazlarim arasina girmeyi basardi. Herseyiyle dolu dolu gecen 3 hafta icin Poseidon Yurtdışı Eğitim ailesine cok tesekkur ederim, sevgilerimle.. 


  Cansu Toksöz, Bilkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu – Mesleki Dil Eğitimi
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Cambridge Law Studio Dil Okulu

  Cansu Toksöz

 • Yurtdışı Eğitim Katılımcı Mesajları - Didem Özdemir
   

  Değerli POSEIDON Yurtdışı Eğitim çalışanları; kızım Didem  sizlerin aracılığınız ile Berlin'de DID Enstitü'de bir ay Almanca eğitimi aldı.. Döndüğünde, gerek içinde bulunduğu okul ortamı gerekse yanında kaldığı aile ile birlikte geçirdiği zamanların, kızımın sosyal hayatına ve hayat görüşüne çok şeyler kazandırmış olduğunu görmek bizi çok memnun etti. Daha önce de sizlerin aracılığı ile kızımı sömestr tatilinde 10 gün süreliğine Malta'ya göndermiştik ve sömestre tatili dolayısıyla sadece 10 günlük bir eğitime gitmiş olmasına rağmen kızımızın İngilizcesinin ve kendine özgüveninin ne kadar geliştiğini gördük. Lise 4'e geçtiği bu yaz ise ikinci dil olması amacıyla Almanya'ya göndermek istedik. Kızımızın Berlin'de değişik ülkelerden gelen kendi yaşıtları ile kurduğu güzel arkadaşları, yaptıkları geziler, onun hem hayat görüşünü hem de hayata bakış açısını çok olumlu etkilemiş, bunu görmek bizi ayrıca çok mutlu etti. Ayrıca gördük ki; başlangıç seviyesindeki Almancası oldukça güzel ilerleme kaydetmiş. Bu yaz sadece bir ay gidebildi ancak önümüzdeki süreçte hiç tereddüt etmeden daha uzun süreler için  yurt dışı eğitimini POSEIDON Yurtdışı Eğitim aracılığı ile devam ettirmeyi planlıyoruz. Bizlerle yurt dışı seyahat öncesi ve süresince her zaman yakından ilgilenen ve yardımcı olan POSEIDON Yurtdışı Eğitim firması çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.
   
  Didem Özdemir, Velisi Volkan Özdemir
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2013
  Gittiği Ülke ve Şehir: Almanya, Frankfurt Sprachcaffe Dil Okulu

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Almanya, Berlin DID Dil Okulu

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  Didem Özdemir

 • Öğrenim gördüğüm lisede (Kabataş Erkek) öğretilen dilin almanca olmasında dolayı bu yıl Almanya'ya gitmeye karar vermiştim. Ancak ne tür bir program ile oraya gideceğim hakkında bir bilgim yoktu. Sonra ailemin tavsiyesi üzerine POSEİDON Yurtdışı Eğitim ile tanıştım. Almanya'da geçirdiğim üç hafta boyunca Poseidon Yurtdışı Eğitim’in önerdiği ve ayarladığı gerek DID Almanca dil okulu programından, gerekse kaldığım aileden çok memnun kaldım. Yardımlarınız için teşekkürler...

  Kutay Öncü Yılmaz, Kabataş Erkek – Boğaziçi Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Almanya, Münih DID Dil Okulu
  Kutay Öncü Yılmaz

 • Merhabalar Müjen hanım; 2 yıldır 3 haftalık sürelerle katıldığım Köln'deki yaz okulumdan çok şeyler öğrenmekteyim. Bana bulduğunuz ailenin sağladığı ortam, torunları ile yaptığım arkadaşlık ve okulda öğrendiklerim çok öğretici oluyor. Bu katkılarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda yine görüşmek ümidiyle.

  Alperen Aydoğan
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Yaz Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Almanya, Köln DID Yaz Okulu

  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Almanya, Köln DID Yaz Okulu

  Alperen Aydoğan

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim'e danışmadan önce yurtdışındaki dil okulları ile ilgili kafamda belirli herhangi bir şey yoktu. Sadece İngiltere'de bir dil okuluna gitmek istediğimi biliyordum. Müjen Hanım bana İngiltere'deki dil okulları ile ilgili seçenekleri gösterdi ve bu seçenekler arasında fiyat ve kalite olarak en uygun olanını seçmeme yardımcı oldu. Vize işlemleri, uçak biletleri, konaklama gibi işlemler ise Poseidon Yurtdışı Eğitim'in yardımları sayesinde hiç bir sorun çıkmadan halledildi. Gerek gittiğim okul gerekse konakladığım yerden oldukça memnun bir şekilde geri döndüm. Okulumdaki öğretmenler ve çalışanlar oldukça güler yüzlü ve profesyoneldi. Herhangi bir sorunum olduğunda hiç çekinmeden yardım ettiler. İngiltere'de kaldığım süre boyunca bir çok yabancı arkadaş edindim ve onlarla internet aracılığıyla hala sık sık görüşmekteyim. Son olarak bana böyle bir olanağı sağladığı için Müjen Hanıma teşekkür ederim.

  Elif Gamze Oğuz, 9 Eylül Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Brighton Embassy CES Dil Okulu

  Elif Gamze Oğuz

 • Sevgili Poseidon Yurtdisi Eğitim, Merhabalar ben Orçun Iyigun.  Şu anda 1,5 yıllık stajımın 1 yılını bitirmiş bulunmaktayım. Stajımı Los Angeles'da yapıyorum. Buraya gelmeden önce Türkiye’de yaklaşık 1,5 sene kadar alanımda bir deneyimim vardı.  Dört yıllık olan Yazılım Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra herkes gibi ben de is alanına atılınca sudan çıkmış bir balık gibiydim. Üniversite eğitimim surecinde genellikle aldığım teorik eğitimi pratiğe çevirmek istiyordum. İste bu zamanda hem benim onumu acicak hem de kariyeri çok faydalı olacak ilk adımlarımdan bir tanesini bu staj imkânını sunan Poseidon Yurtdışı Eğitim sayesinde gerçekleştirmiş oldum. Bu programa başvurma sebeplerimi kısaca özetlersem,  Turkiye’de bir işyerine başvuru yaparken yabancı bir ülkede hele de Amerika’da olan deneyimin çok önemli bir yer tuttuğunu ve bu deneyimin birçok kapıyı açarak beni birçok kişinin önüne geçireceğini düşünerek bu staja başladım. Bir yıl önceye dönersem, ise başladığım gün ile bugünkü durumum arasında çok farklar olduğunu düşünüyorum. Burada çalışarak kendimi olan güvenimi artırdığımı ve kendi alanımda geliştiğimi, çok mesafe kat ettiğimi düşünüyorum. Ne kadar yolun basında olsam da her gecen yeni bir şey öğreniyorum ve bilgime bilgi katıyorum. Iş yerimiz ağaçlık bir alanda çok güzel bir ortam sunuyor bize. Genel olarak işyerindeki insanların bize karsı tavırları olumlu ve yapıcı olmaya çalışıyor. Her işyerinde olduğu gibi buranın da zorluları var elbette. Bunların ilk basında sorumlu olduğum projeleri zamanında ve istenilene uygun olarak yöneticime teslim etmek. Eğer bunu sağlıklı bir şekilde sürdürürseniz stajınız boyunca pek bir sorunla karsılaşmazsınız. Buraya geldikten sonra Poseidon Yurtdışı Eğitim’den pek fazla yardim almaya gerek duymadım çünkü is yerim bu konuda bana yardımcı oldu ama biraz da isler insanin kendisine bakıyor. Uygun bir ev, araba bulmak Poseidon Yurtdışı Eğitim'in sorumluluğu olmadığı için her koyun kendi bacağından asılır misali ben de kendi çabalarımla bunları buldum. Buradaki bütün güzel deneyimlerime ve geçirdiğim zamanları Poseidon Yurtdışı Eğitim'e borçluyum. Bütün Poseidon Yurtdışı Eğitim ailesine çok teşekkür ederim.
   
  Orçun İyigün, İzmir Ekonomi Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışında Staj 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, Los Angeles
  Orçun İyigün

 • Poseidon Yurtdışı Eğitim, Eğer yurtdışına çıkma istiyorsanız doğru adres.. Ev, okul , uçak bileti, kalacağınız şehir konusunda ki bilgilendirmeler, vize ne olursa olsun her şey ile kendilerine gösterdikleri ilgileri sizlere gönderiyorlar. Okul seçimi konusunda istekler ve maddi olanaklar ile ilgili tüm gerçekler firma tarafından hem ciddiyet hem de samimiyet olasılıkla dürüstlükle sizlerle paylaşıyor. Poseidon çalışanları işlemlere başladığınız andan itibaren gideceğiniz ülke ve şehre vardığınız süreler arasında geçen zaman zarfında ailenizden bir parça oluyor. Müjen Hanım’ın yurtdışı tecrübeleri sizin karar vermenizde önemli rol alacaktır, emin olabilirsiniz. Bunlara ek olarak Brighton Embassy Ces gidilebilecek en mantıklı yerlerden bir tanesini tek ama tek tavsiye kış aylarını tercih etmeyin :)) Herkese iyi eğitimler.

  Burçin Kırkpınar, Bilgisayar Mühendisi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Brighton Embassy CES Dil Okulu

  Burçin Kırkpınar

 • Macera Dolu "İNGİLTERE" - Üniversite 2. sınıftayken İngilizcemi ilerletmenin şart olduğunu düşünerek attığım adımın hayatımdaki en büyük dönüm noktalarından biri olacağını bilemezdim. Şimdi düşünüyorum da başıma gelen en güzel şeylerden biriydi belki de... Yurt dışına ilk çıkışım, üstelik tek başıma! Ailemden ilk kez bu kadar uzun süre ayrı kalışım! Ama tüm zorluklarına rağmen herşeye değerdi... Poseidon Yurtdışı Eğitim sayesinde sadece İngilizcem değil sorumluluk bilincim, özgüvenim, herşeyim gelişti ve attığım o adım önüme açılması zor kapıları bile sonuna kadar açtı... Herkese şiddetle tavsiye edebileceğim muhteşem bir deneyim... Deneyin ve görün! :)

  Miray Akiç, İstanbul Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Brighton Embassy CES Dil Okulu 

  Miray Akiç

 • Merhabalar Poseidon Yurtdışı Eğitim, ilginize çok teşekkür ederim. Her şey yolunda, çok beğendim burayı. Gerçekten doğru bi seçim olmuş, sayenizde tabi ki. Umarım sınavı geçip, güzel haberlerle döneceğim Türkiye'ye. Her şey için tekrar teşekkürler, Sevgilerimle..

  Irmak Güray, Sabancı Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: İngiltere, Cambridge Bell Dil Okulu

  Irmak Güray

 • Ben New York`da dil okuluna gitmeye karar verdigimde POSEIDON Yurtdışı Eğitim ile tanıştım. Mujen Hanim ilk tanistigimiz andan itibaren her konuda bana cok yardimci oldu. Burada tanistigim diger turk arkadaslarimin da geldigi sirketler vardi fakat bazilari sirketlerinden hic memnun degildiler. Ben ne zaman zorluk yaşasam şirketimi arayabildim ve hemen soruna mudahale edebildiler. Bu yuzden cok memnun kaldigim buyuk bir samimiyetle belirtebilirim... Her şey için teşekkürler POSEIDON Yurtdışı Eğitim. 
   
  Gülçin Özkan, Okan Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika, New York KAPLAN Dil Okulu

  Gülçin Özkan

 • Daha önce WAT programına katıldığım POSEIDON Yurtdışı Eğitim firmasıya geçtiğimiz yaz Malta`ya dil okuluna gittim.. Poseidon beni yine yarı yolda bırakmadı ve sürecin başından sonuna kadar desteğini hissettirdi..Gerek tercih aşamasında yaptığı yardım ve bilgilendirmeyle, gerek gitmeden önce bana yol göstermesiyle, gerekse Maltada tüm kaldığım süre boyunca benimle ilgilenmesiyle yüzümü bir kez daha kara çıkartmadı.. Bu sebeple basta Müjen Hanım olmak üzere tüm Poseidon çalışanlarına tesekkur ediyorum. Work and Travel programından sonra dil okulu deneyimimin de beni fazlasıyla tatmin ettiğini söyleyebilirim.. Okulun kalitesi bir yana (Chamber College), gerek okul dışı düzenlenen faaliyetlerle, gerekse apartman tarzı yaşamın getirdiği avantajlarla bir çok farklı ülkeden pek çok arkadaş edindim.. Poseidon Yurtdışı Eğitim'i herkese gönül rahatlığı ile önerebilirim..

  Eren Kongu, Yeditepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Eren Kongu

 • Waiting in the queue to board the aircraft at Ataturk Airport in Turkey I had a very vague idea about life in Malta. Many questions came to my mind which I wanted answers to. I wondered about Transportation from airport to apartments. I worried about meeting new people from different countries, if I like my school, teachers and especially life in Malta in general. Will I like it? Will I be able to adjust? While I worried about this, my adventures in Malta have started. When I was looking around with bewildered eyes I saw a signboard of the Chamber College, school staff sent a transportation to pick me up to take me to colleges apartments. When we arrived to the apartments I met my flatmates but still I felt lonely and lost. Will it always be like this or will it change? A member of staff Alex Camilleri, came to give me an information and invite me to a welcome party. This turned out to be my salvation because the atmosphere was so welcoming; it made me feel like I had been here forever. I felt so good that without realising it I made my first group of friends. When I started looking for a school in Malta my choice was for the most popular school. When I put my idea in front of my agency (POSEIDON) they recommended the Chamber College both for being price worthy and intensive lessons. An added bonus was that the apartment was very near school and the entertainment organization was excellent. It was the perfect choice.

  Of course like everything in life, problems cropped up as well. Maintenance, school and flatmates problems were inevitable. Luckily the dedicated staffs were always there to help. The main objection of cause to learn English. This I can give full marks to. Apart from this I can say that I have also made many new friends and learn more about life.

  Months of worrying were surpassed by a wonderful experience that I am sure I will never forget.

  Selva Yarar, 19 Mayıs Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Malta, Chamber College Dil Okulu

  NOT : Öğrencimizin katıldığı programla ilgili yukarıdaki memnuniyet yazısı, kendisini gönderdiğimiz yıl Chamber College dil okulumuzun hem web sitesinde hem de okul kataloglarında yer aldı..

  Selva Yarar

 • Merhaba, 2010 yazında Cape Town EC Dil Okuluna gitme fırsatım oldu. Okulun gerek disiplin anlayışı gerekse misafirperverliği beni çok etkiledi. 3 aylık vizemi 1 sene ye kadar uzattım ve sanırım daha da kalabilirim çünkü Cape Town rüya gibi bir şehir. Bu deneyimi bana yaşatan ve desteklerini hiç esirgemeyen POSEIDON Yurtdışı Eğitim kurumuna çok çok teşekkür ederim. Özellikle Müjen Gürkan ve arkadaşlarına! thank you for everything:)

  Evlide Engin Kostov, Güney Afrika’da evlendi, Johannesburgh’da yaşıyor..

  Katıldığı POSEIDON Programı: Yurtdışı Dil Okulu 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Güney Afrika, Cape Town Dil Okulu

  Elvide Engin Kostov

 • Bu yaz Work and Travel programıyla ABD’ye gitmeye karar vermiştim. Oraya tek başıma gittim yine de yaz boyu hiç bir problemle karşılaşmadım. Adrese ulaştığımda, işim ve kalacak yerim hazırdı. Teşekkürler Poseidon Yurtdışı Eğitim :))

   

  Abdullah Bera İçli, Bilkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel 

  Abdullah Bera İçli

 • 2011 yılı yaz tatilini Poseidon Yurtdışı Eğitim sayesinde mükemmel değerlendirdim,  Work and Travel programıyla  iş tecrübesi kazanmanın yanında Amerika'nın California, Florida, New York dahil  en popüler eyeletlerini gezme şanşı elde ettim ve buralarda  unutulmaz arkadaşlıklar edindim hiçbir sorun yaşamadan gerçekleştirdiğim bu organizasyonda her işimizle eksiksiz ve özveriyle ilgilenen Posedion Yurtdışı Eğitim ekibine çok teşekkür ederim, seneye bir daha gitmek dileğiyle …!

  Mustafa Emre Usca, Bilkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Mustafa Emre Usca

 • Work and Travel düşünen arkadaşlar; Eğer bu programı gerçekten istiyorsanız kesinlikle Poseidon Yurtdışı Eğitim ile gitmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bu yaz benimle birlikte başka şirketlerle gelip sınır dışı edilen, paralarını alamayan bir sürü arkadaşım var. Ama Work and Travel programının ne kadar zor bir program olduğunu da unutmayın. Benim amacım dilimi geliştirmekti o yüzden geldim. Bir daha gidecek olsam kesinlikle dil kursunu seçerdim. Work and Travel programını iyice anlayıp gerçekten istediğinizden emin olun. Çünkü hiçbir şey Türkiye’deki gibi değil. Çalışma şartları çok ağır. Ancak şunu söylemeliyim ki diğer şirketlerle giden arkadaşlarımın arasında en iyi konaklamaya sahip olan ve parasını tıkır tıkır alan tek kişi benim. Ve diğer arkadaşlarım şirketlerine bir konu hakkında bir şey sorduklarında yanıt alamazken ben her zaman msn de yazdığım anda problemimi konuşabildim. Poseidon Yurtdışı Eğitim gerçekten iyi bir şirket. Bol şanslar dilerim :)

  Duygu Doğan, ODTÜ

  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Duygu Doğan

 • Merhabalar sevgili POSEIDON Yurtdışı Eğitim.. Biz bugün Chicago’ya vardık. Hostel de kalıyoruz bu gecelik. Festivale denk geldik aynı zamanda :) Yarın da 2’de trenle Wisconsin’e geçeceğiz. Teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.

  Eren Aktaş, İTÜ 
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel 

  Eren Aktaş

 • Merhaba Mujen Hanim, Msn'den yazamıyorum vaktim olmadığından dolayı onun için mail atmak istedim. Burası kelimelerin bittiği yer sanırım :) Geçen gün Justin Bieber arabayla yanımda durdu, dün bir arkadaşımın aracılığıyla star Tv deki Hayrettin’le tanıştım, bütün gece beraber dolaştık, otele yerleştirdim onu ve menejerini :) bugün yine birlikte dışarı çıkacağız :) Gecen haftalarda Jesica Simpson benim otelimdeydi, akıl uçuklatacak bahşişler dağıtmıs :)  Ayrica saati 8 dolar degil 13 dolardan calisiyorum :) Umarim sizdede hersey yolundadir, herkese selamlar. Saygilar,

  Sinan Ceylan, Ege Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2011
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Sinan Ceylan

 • Turkiyedeyim, yeni döndüm Amerika'dan. Sayenizde harika bir yaz geçirdim. Çok teşekkür ederim herşey için. Afyondayım şu an yardım edebileceğim herhangi bir şey olursa elimden geleni yapmaya çalışacağım söylemeniz yeterli. Umarım Ankarada bir gün görüşeceğiz. Tekrar tekrar teşekkürler her şey için. Kendinize çok iyi bakın. Abdullah sizi çok seviyor.

  Abdullah Yazıcı, Afyon Kocatepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Abdullah Yazıcı

 • Work And Travel ile Amerikaya gitmeyi düşünen arkadaşlar: POSEIDON Yurtdışı Eğitim, geçtiğimiz sezon bize gerçekten her anlamda yardımcı oldu. POSEIDON farkıyla gitmenizi tavsiye ederim. Ama sunu unutmayın ki Amerikada kendi başınıza da bir çok işi halletmeniz gerekecek ki bu da yaşam tecrübesi olarak size kar kalacak.

  Mustafa Benli, İzmir Ekonomi Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Mustafa Benli

 • Sevgili Poseidon Yurtdışı Eğitim, Amerika maceramız Ankara'da başladı sizinle. İlginizden ve anlayışlı tavırlarınızdan hayli memnun kaldığımı belirtmeden geçmek istemiyorum. Maceramın son durağı olan New York / Fredonia' ya geldiğimde ise size bir kere daha teşekkür ettim içimden. Yaşadığım ev ve ortamdan memnun kaldım. Her zaman yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederim. Mutlu bir yaz geçiriyoruz sayenizde. Amerikalılara Türk insanının güzelliğini ve iyiliğini yansıtmaya devam edeceğiz. Bu duygu her şeye değer..

  Zeynep Kökpınar, Yakın Doğu Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2012
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Zeynep Kökpınar

 • Sevgili POSEIDON Yurtdışı Eğitim Ailesi, Öncelikle sağlamış olduğu olanaklardan dolayı bütün Poseidon Yurtdışı Eğitim çalışanlarına çok teşekkür ederim. Gerek Türkiye’deyken gerek Amerika’dayken sürekli iletişim kurduk bütün sorunlarımızı giderebildik. Bizim için yapmış olduğunuz her şey için teşekkür ederim. İşinizde gerçekten çok iyisiniz.

  Mustafa Can Aycan, Hacettepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Mustafa Can Aycan

 • Merhabalar POSEIDON Yurtdışı Eğitim. Ben geldim yerime ulaştım burası gayet iyi gelir gelmez ilgilendiler ve odama yerleştirdiler şuan burada saat 22:00. 8 saat fark var orası ile yarın sabah saat 9:30da gel dediler. Şimdilik bu kadar. Görüşmek üzere. Her şey için çok çok teşekkürler.

  Ahmet Altun, İstanbul AREL Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Ahmet Altun

 • Merhabalar POSEIDON Yurtdışı Eğitim, Teşekkürler mail attığınız ve bizimle sürekli ilgilendiğiniz için, şimdiye kadar birkaç sıkıntı çektik ama hepsi olağan şeylerdi ve üstesinden geldik bir şekilde. Şu anda halimizden memnunuz.

  Mehmet Fatih Çandır, Doğu Akdeniz Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2010
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Mehmet Fatih Çandır

 • Merhabalar Poseidon Yurtdışı Eğitim, öncelikli olarak size gerçekten çok teşekkür ediyorum. Hani soruyor insanlar; hiç mi eksiğin olmadı, ters giden bir şey olmadı? Hayır olmadı.

   
  Taha Boyraz, Karadeniz Teknik Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Taha Boyraz

 • Çok teşekkür ederim sizlere herşey için çok yardımcı oldunuz her zaman. Hiç unutmayacağım bu iyiliklerinizi. Emin olabilirsiniz ki ben ve benim arkadaşlarım çok iyi temsil ettik Türkiye’yi, burada herkes bizimle gurur duyuyor. Çok sevdiler bizi, şef bana ‘seneye yine bekliyorum seni’ dedi, bende maalesef başka şansımın olmadığını söyledim. Neyse kendinize çok iyi bakın sevgiler.... 

  Nazife Özge Kılıç, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Nazife Özge Kılıç

 • Selam Poseidon Yurtdışı Eğitim, Ben Türkiye’ deyim. Gerekli belgeleri en kısa zamanda ulaştırırım. Her şey için çok teşekkürler. Görüşmek üzere:)

  Utkucan Coşkunoğlu, Gazi Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Utkucan Coşkunoğlu

 • Merhaba Poseidon Yurtdışı Eğitim! Benim son pay checkimin gönderileceği adres olarak sizin Ankara’daki adresinizi verdim.. Bir hafta sonra dönüyorum ben.. Check elinize ulaştığında bana bilgi verirseniz çok iyi olur..Bu arada sadece bir haftam kaldı ABD de.. POSEIDON Yurtdışı Eğitim ailesine her şey için teşekkür ediyorum:) Kazasız, belasız dönüş yapıyorum.

  Şahin Atagün, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Şahin Atagün

 • Teşekkür ederim her şey için çok güzel vakit geçirdim Amerika’da gerçekten. Harika bir yaz tatili oldu. Dil için (WAT) gelen öğrencilerle değilde, Amerikalı arkadaşlar edinince o da çok iyi düzeye ulaştı geldiğim aşamadan. Teşekkür ederim gerçekten. İnsanları memnun etmek zordur ama siz baştan toz pembe dememiştiniz, şirket olarak. Bence hayatı erkenden gösteren ve yurtdışı tecrübesini en ucuz fiyata alınacak program Work And Travel. Seneye kesin gelirim tekrar. Her şey icin teşekkürler..

  Mehmet Önder Duran, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Mehmet Önder Duran

 • Merhaba Poseidon Yurtdışı Eğitim, ben Erciyes’ten Murat, şu anda Wahkon’dan hava durumunu bildiriyorum :)) Hava çok kötüüüüü buz gibi.. Yağdı dün gece bayaa bi uyarılar falan yapıldı ama iyi sayılır şimdi.  Bugün çalışmaya başlıyoruz. Havaalanından aldılar ama biz Chicago’dan Minneapolis’e gelirken uçağı kaçırdık 1 saat sonra tekrar varmış ona bindik. İşverenimiz aldı bizi sonra yemek yedik Wahkona geldik dün de sekreter bizi alışverişe götürdü alışveriş yaptık. Kaldığımız yer karavan, herkese 1 er karavan verdiler biz Efe’yle kalalım dedik. İnternet Erkan’ın karavanından çekiyor, komşumuzun interneti :) Ailemizle de böyle görüşüyoruz. Şimdilik her şey yolunda. Görüşmek üzere.

  Murat Kurt, Erciyes Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Murat Kurt

 • Hande ben. Biz geldik dun gece:) Burak, Belde, Gözde ve Babür de geldi. Hepimiz iyiyiz. internet yokmuş kalacak yerlerde çok üzüldük ama mcdonaldstan goruyoruz o işi =) her şey yolunda görünüyor şimdilik. Görüşmek Üzeree=)

  Hande Algök, Başkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Hande Algök

 • Merhabalar POSEIDON ailesi, bu saat itibariyle çalışacağım yer olan East Glacier Parkta Rising Sun Hotel'e gelmiş bulunmaktayım. Yolculuk boyunca herhangi bir problem olmadı, son olarak da beni havalimanından aldılar, buraya kadar her şey yolundaydı. inşallah bundan sonra da her şey iyi olur bizim için. Şimdilik yazacaklarım bu kadar galiba. haber vermek istedim.

  Yusuf Çınar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Yusuf Çınar

 • Merhabalar, Geç olduğu için kusura bakmayın.. ben geldiğimi ve işe yerleştiğimi haber etmek istedim.. Su an Ertaç’la beraberiz hatta:)) Sizlere hep yardımcı olduğunuz için çookkk teşekkurlerimizi gönderiyoruz, Ertaç' da selam söylüyor.. Görüşmek dileğiyle..

  Salih Baran, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Salih Baran

 • Ben geldim:) Ama simdi ofiste servis bekliyoruz. 3 kişiyiz tekrar mail atarim :) Her şey için teşekkürler :))

  Özge Çulak, Bilkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Özge Çulak

 • Merhabalar POSEIDON Yurtdışı Eğitim, Ahmet ile ben şu anda Kennedy hava alanındayız. Geldik, haber verelim dedik. Şu anda Buffalo uçağını bekliyoruz. İnsanlar biraz garip, ama her şey yolunda. Alışkın olmadığımız tipler, konuşmalar falan=) Ailemizi de aradık hemen ardında da size haber veriyoruz. Görüşmek üzere.

  Egemen Atkaya, Marmara Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Egemen Atkaya

 • Merhaba POSEIDON Yurtdışı Eğitim. Biz ulaştık Pittsburg’a. Şu an için her şey yolunda. Melisa hanımla ve Varol beyle görüştük. Hattım açılmadı Turkcell. =) Ailemi arar mısınız diye rica edecektim.

  Nurgül Karataş, KOÇ Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Nurgül Karataş

 • Yerime ulaştım, daha önce arayamadım sizi, annemleri aradım ama burası çok güzel, şimdi SEVIS’imi doldurucum. bu hafta da Social Security için gideceğiz işverenle birlikte. Burayı çok sevdim. Dün Lucilla’ ların evine gittik adapte olmamız için. Bizim icin herşeyi yapıyorlar..ortam ve ev de gayet iyi. ben bugün başlıyorum işe normalde. Benim için waitress olmamı düşünüyor işverenim, bakalım. İşi hemen öğrenmeye çalışacağım. Kendimi hızlandıracağım onun için.. ben çok mutlu döneceğime inanıyorum, burası güzel çünkü...her şey için teşekkürler…

  Esra Batur, Anadolu Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Esra Batur

 • Merhabalar sevgili POSEIDON Yurtdışı Eğitim ailesi, ben geldim haber vereyim dedim. hersey guzel bir sorun olmadı. Küçük sakin bir yer Makedon, Bulgar, Romanyalı birde Jameikalı kızlarla kalıyorum.. İngilizcem için bayağı iyi olacak. Restauran da çok guzel burada, herkes göle açılmaya geliyor veya kampa , bayağı dolu bir yer o yüzden. Çok teşekkürler her şey için.

  Yağmur Sümer, ODTÜ
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel
  Yağmur Sümer

 • Merhaba POSEİDON Yurtdışı Eğitim, ben şu an Chicago’dayim... haber vermek istedim. Tren istasyonundayım, Montana’ya kadar gideceğim trenle :).

  Sami Onur Çelik, Erciyes Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Sami Onur Çelik

 • Merhabalar POSEIDON Yurtdışı Eğitim, biz genel olarak iyiyiz ve çevreye ve kaldığımız yere de alışmaya calışıyoruz, Yakup ve Emre ile tanıştık, tabii onlarin dışında da bir sürü Türk var burada, eğitimimiz yeni bitti bugün çalışmaya baslıyoruz artik… Saniyorum 18 inde ilk maaşımızı alacağız.. Teşekkürler ilgilendiğiniz için...

  Yağız Bayramoğlu, Bilkent Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Yağız Bayramoğlu

 • Merhabalar sevgili POSEIDON Yurtdışı Eğitim, ben Denver Hostele vardim. Sosyal guvenlik numarasi icin basvuru yaptim. Şu an şehri geziyorum. Pazar günü otele geçeceğim.


  Furkan Salı, ODTÜ
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Furkan Salı

 • Merhaba Poseidon Yurtdışı Eğitim. Steambot’a New York’dan aktarmalı geldim, biraz sıkıntı yaşadım ama şuanda rahatım , mutfakta ahçı olarak çalışıyorum, maaşımı da alıyorum. Social Security numaramda çıkarsa ikinci işe başlayacağım inşallah. Şimdilik bu kadar. Görüşmek üzere bye ;)

  Cem Yıldırım, Hacettepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Cem Yıldırım

 • Selam Müjen abla çalıştığım yere geldim bugün ilgililerle tanıştık…size de haber vereyim dedim… siz de müsait olduğunuzda evdekilere haber verir misiniz?… iş yerimdeyim dinleniyorum...

  Osman Uğur Curuk, Ankara Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Osman Uğur Çürük

 • Ben Montana’ya vardim… bilginiz olsun istedim. Hoscakalin ve herşey için teşekkürler…

  Nur Balıkçıoğlu, Hacettepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Nur Balıkçıoğlu

 • Gayet iyiyim, sizler nasılsınız? Yerlestim yerime, salı günü baslıyacağım calismaya. Burada hersey çok güzel ingilizce konuşamamamin disinda :) Simdi sanki etrafımdakiler ingilizce değil baska birsey konuşuyorlarmış gibi geliyor… sanki daha önce hiç ingilizce konuşmamışım gibi :) ben size yeni gelişmeleri anlatırım. Iki arkadaş yolda diyordunuz, ne zaman gelecekler ? ben biraz geziyim simdi :)

  Ertaç Bilgiç, Erciyes Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2009
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Ertaç Bilgiç

 • Herkese yürekten bir merhaba, Ben bu yolculuğa sınıf arkadaşımla ve POSEİDON Yurtdışı Eğitim ayrıcalığıyla katıldım. Bizim hikayemiz çok farklı oldu. YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

  Süleyman Dündar, Ankara Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Süleyman Dündar

 • Denver/Steamboat Springs'ten herkese merhaba. Steambot’a New York’tan aktarmalı geldim biraz sıkıntı yaşadım ama şuanda rahatım, mutfakta aşçı olarak çalışıyorum, maaşımı da alıyorum. Social Security numaramda çıkarsa ikinci işe başlayacağım inşallah. Şimdilik bu kadar. Görüşmek üzere bye:)

  Özgür Yamaç, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Özgür Yamaç

 • Estes park YMCA 'ya geleli 3 haftayı geçti. Food service'de çalışıyoruz. Burada gereğinden fazla Türk var. Kolombiyalı, Çin’li ve Kırgızların yanında Amerikalılar azınlık kalıyorlar :) Overtime yapmak için uğraşıyoruz. Pek mümkün olmadı şuana kadar. Burası küçük bir yer eğlence arayan arkadaşların gelmesini tavsiye etmem. Amerikalıların bu kadar saf olup süper güç olmalarına akıl sır erdirmek mümkün değil. Şimdilik bu kadar herkese selamlar...

  Mehmet Akif Memmi, ODTÜ
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Mehmet Akif Memmi

 • Merhabalar Müjen Hanım, hepimiz burada çok iyiyiz. Yakup, İbrahim ve ben, hepimiz rahatız.. 2. inci işimizi de bulduk, orda da bir hafta olacak. Hatta o işi, buradaki şefimiz buldu bize nerdeyse :)) Baya güzel bir yer burası.. Her şey için çok çok teşekkür ederiz..

  Murat Ak, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Murat Ak

 • Merhaba sayın Poseidon Yurtdışı Eğitim üyeleri ve sevgili Müjen hanım. Size çok geç haber verdiğimiz için üzgünüz ama rahatımız ve işimiz iyi olmasa idi - sayenizde tabi - daha erken iletişime geçerdik :)) her şey için teşekkür ederiz. Hepimiz beklediğimizden daha iyi bir yere geldik hem maddi hem de yer açısından. Tek sıkıntımız şehirlerin uzak olması. Biz araba aldık, yine de en yakın şehir 5 saat sürüyor. Burası büyük bir ülkeymiş:) Yinede iyi geçiyor zamanımız, doğa harika…
  Servet Akman, ODTÜ
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Servet Akman

 • POSEIDON Yurtdışı Eğitim ile zaten referans üzerine irtibata geçmiştim. Önce tanıştık ve kayıt oldum, belgelerimi tamamladım, istediğim bir işe yerleştim, vizemi aldım, daha sonra çok uygun bir fiyata uçak biletimi aldım ve sonunda Amerika’daydım!! Kıbrıs’da olmama rağmen hiçbir aksaklık olmadan bütün işlerimi uzaktan tamamladık. Yazımı okuyan herkesin Poseidon Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile Work and Travel programını yaşamasını diliyorum..

  Fuat Ateş, Doğu Akdeniz Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Fuat Ateş

 • Buraya geleli bir ay bile olmamasına rağmen bir sürü arkadaşım oldu, her boş günümde yakın şehirlere beraber gezi düzenliyoruz. Benim için çok güzel bir şans oldu. Saatlik ücretimin dışında şimdiden çok fazla bahşiş dahi kazanıyorum çünkü burada sürekli konserler oluyor, yani bir çok ekstra iş çıkıyor. Burada çalışmak ayrı bir zevkli. Poseidon Yurtdışı Eğtiim'e yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum, sizin sayenizde çok güzel bir yaz geçiriyorum:)

  Mustafa Demir, Doğu Akdeniz Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Mustafa Demir

 • Anlatılmaz yaşanır!!! Dinlemek yerine yaşamak istiyorsanız, adres POSEIDON Yurtdışı Eğitim!!! Vail' den sevgiler..

  Berkan Yüksel, Hacettepe Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2007
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Berkan Yüksel

 • Merhabalar Vail`de 7. işte de 5. günümüz. Şimdilik her şey güzel yeni alışmaya başladık her şeye zaten:) Burada 6-7 kişi Türkiye’den arkadaşlar var:) şimdilik görüşmek üzere selamlar...

  Ali Karakui, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Ali Karakul

 • Ben Güney. Ben ve Eren işe başladık buraya alışmak ilk etapta biraz zor oldu. Ama şimdi çok iyiyiz. Bu yüzden e-mail atmam biraz geç oldu. Her şey için teşekkürler.

  Güney Taşyürek, Çukurova Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2007
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Güney Taşyürek

 • Çim biçiyorum sabahtan aksama kadar 8 saat, elime bir makina verdiler – çim biçme makinası :) İşim biraz zor ama burası müthiş bir yer. Balık tutuyoruz, havuza giriyoruz. 3 Türk daha var benim gibi. Her şey için teşekkürler..

  Ahmet Sunay, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Ahmet Sunay

 • Öncelikle merhaba Amerika’ya vardığımı haber verecektim. İşverenimle de görüştüm, evime de yerleştim. Yani her şey yolunda. Yarın da işime başlıyorum. Benim e-mail adresim çalışma saatlerim dışında sürekli açık olacak. Çok sevgiler, teşekkürler.. good byyyye :))

  Talha Ceylan, Konya Selçuk Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Talha Ceylan

 • Merhaba, ben iş yerime ulaştım, size haber vermek istedim. Herşey için teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

  Görkem Şahan, EGE Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Görkem Şahan

 • ALOHA POSEIDON Yurtdisi Egitim, thanks to Gulcin’s Family for allowing their daughter to work with us. Gulcin has arrived safely and was met by our HR Retention Specialist, Ruth Johnson at the airport. Ruth lives on the island of Kauai will be overseeing the J1 Visa students during their stay. Should you need to contact, please do not hesitate to contact us. Gulcin will be calling her family today. Paulette Wage, Hawaii.

  Gülçin Baturay, EGE Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel 
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  NOT: Hawaii’ye giden öğrencilerimizden Gülçin Baturay’dan bir kaç gün ailesi haber alamayınca, Poseidon işveren ile iletişim kurdu. Bunun üzerine işverenin yazdığı teşekkür mesajıdır. 

  Gülçin Baturay

 • Merhabalar POSEIDON Yurtdışı Eğitim, sponsor firma web sitesinden bana yapmamı söylediğiniz her şeyi yaptım. Ama social security ofisinde ismimi bulamadilar o yüzden supervisor’ım haftaya tekrar gitmemiz gerektiğini, oraya beni götüreceğini ve bir sorun olmadığını söyledi. Neyse asıl haberim şu ki, kesin olmamakla birlikte galiba supervisor olacağım. Aktif bir şekilde araba kullandığım için ve ingilizcemi beğendikleri için bana araba vereceklerini, bu durumda evdekileri de sabah işe bırakmam gerektiğini söylediler. Bu anlattıklarım dışında olumsuz hiç bir durum yok sıcak havalar dışında:) Her gün işe gidip geliyorum. Yaklaşık 10 saat çalışıyorum ve eve geldiğimde yemek yiyecek halim bile kalmıyor bazen:) Artık daha iyi anlıyorum bazı şeyleri - yaşlandım galiba uhuhuhu :) neyse kendinize iyi bakın, hoşçakalın.

  Aynur Tüzün, TOBB Üniversitesi
  Katıldığı POSEIDON Programı: Work and Travel
  POSEIDON ile Yurtdışına Gittiği Yıl: 2008
  Gittiği Ülke ve Şehir: Amerika Work and Travel

  Aynur Tüzün


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.