Neden Poseidon?

Yurtdışı Lise Eğitimi - Neden Poseidon?

Poseidon olarak, kendileri de ortaokul ve lise yıllarında yurtdışında eğitim görmüş ve yaşamış personeli ile, öğrencilerimizin ve velilerimizin her aşamada güvenilir bir danışman firmadan ne beklemesi gerektiğinin bilincinde olarak hizmet vermekteyiz. 

Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir. Türkiye’de özel kolejlerde veya liselerde eğitim görmek ile Amerika, İngiltere veya Kanada’da bir lise yılı eğitim görmek arasında fiyat farkı neredeyse kalmamış olmakla birlikte, çocuklarınızı erken yaşlarında yurtdışına göndererek onlara yapılabilecek en büyük yatırımlardan bir tanesini yapmış olursunuz. Yurtdışında öğrenci yerleştirdiğimiz tüm liselerin müfredatları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edildiği için Lise 8, 9,10,11 veya 12 inci sınıfı yurtdışında okuyan öğrencilerimiz Türkiyeye döndüklerinde yıl kaybetmemektedirler. 

Poseidon yurtdışı eğitim koçluğumuz genellikle öğrencilerimizin henüz lise yıllarında eğitimleri devam ederken başlar. Velilerimizi, çocuklarının lise yıllarının ne kadar başlarındayken bilgilendirmeye başlarsak, çocuklarımız için ilerleyen yıllarda o kadar sağlıklı yollar çizebilmekteyiz. Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavına odaklanmak yerine, lise notlarına konsantre olmalarını sağlayarak, veya en az 1 yıllarını yurtdışında lise eğitimine ayırmalarını önererek, üniversitede hangi bölümü okumak istiyorlarsa ona göre yönlendirmeler yapabilmekteyiz. 

İngiltereAmerika veya Kanada'da en az 1 yıl lise eğitimi görecek öğrencilerimizin neden güvenilir bir danışmanlık hizmeti almaları gerektiğine gelirsek, Poseidon olarak aşağıdaki detaylar doğrultusunda baştan sona hizmet verdiğimizi vurgulamak isteriz;

- Genel akademik başarınızı, yabancı dil seviyenizi, ülke ya da şehir tercihlerinizi, güvenlik, iklim, yaşam şartları, sosyal olanaklar ile ilgili taleplerinizi, bu eğitim için ayırdığınız bütçeyi ve bu eğitimden beklentilerinizi dikkate alarak, size en uygun okulu seçiyoruz ve başvuru sürecinizi bunlara göre başlatıyoruz.

- Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra sizi vize görüşmenize hazırlıyoruz.

- Kalacağınız yer konusunda sizin isteklerinizi ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

- Uçak bileti, sigorta ve havaalanından karşılanmanızı organize ediyoruz.

- Yolculuk öncesi oryantasyonlarımızla hem sizi hem de velilerinizi bilgilendiriyoruz ve yolculuğunuza hazırlıyoruz.

- Velilerinize sizler yurtdışındaki varış noktalarınıza ulaştığınız andan itibaren sizlerle nasıl ve ne şekilde iletişim kurabileceklerini anlatıyoruz ve gerekli telefon numaralarını kendilerine veriyoruz.

- Varış noktanıza ulaştığınızda havaalanından yerel temsilcilerimiz tarafından karşılanmazını organize ve takip ediyoruz. Ordaki yerel bölge yetkililerimiz tarafından Varış Sonrası Oryantasyonunuzun verilmesini takip ediyoruz.

- Sizin ve ailelerinizin hem Poseidona hem yurtdışındaki yerel bölge temsilcilerimize 7 / 24 ulaşabilmeniz için gerekli tüm iletişim desteğini sağlıyoruz.

- Sizin yurtdışındaki eğitiminiz süresince, sizinle ilgili, akademik ve sosyal adaptasyonunuzla ilgili, hem okul yetkililerinden hem Poseidon bölge temsilcilerimizden gelen bilgileri dikkatlice inceliyor ve velilerinizle paylaşıyoruz.

Poseidon Yurtdışı Eğitim, kendileri de ortaokul ve lise yıllarında yurtdışında eğitim görmüş ve yaşamış kadrosu ile, öğrencilerimizin ve velilerimizin her aşamada güvenilir bir danışman firmadan ne beklenmesi gerektiğinin bilincinde olarak hizmetlerine devam etmektedir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.