Üniversite Bursu

Yurtdışı Lise Eğitimi - Üniversite Bursu

Yurtdışında lise eğitimi almanın en önemli faydalarından bir tanesi de, lise eğitimi aldığınız ülkenin eğitim sistemine erken yaşta girdiğiniz için derslerinizde veya okulunuzun spor takımında veya diğer sosyal aktivitelerde göstereceğiniz başarılar doğrultusunda, aynı ülkede üniversite eğitiminize hem çok daha kolay kabul edilecek olmanız hem de üniversitelerden yüzde 25 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda burslar kazanabilecek olmanızdır.

Amerika, Kanada, İngiltere veya Avustralya'da üniversite eğitimlerine devam etmeyi düşünen öğrencilerimizin hem gittikleri ülkenin eğitim sistemine daha erken adapte olmaları, hem üniversitelere Şartlı Kabul yerine Direk Kabul alarak başvurabilecek olmaları hem de İngilizcelerini istenilen Akademik seviyeye zaman kaybetmeden getirebilmeleri açısından yurtdışında lise eğitimi görmek çok önemlidir.

Elimizdeki rakamlara göre, son 5 yıldır Amerika’ya lise eğitimine giden Türk öğrencilerin yüzde 60'ı Amerika'da üniversite hayatına devam ederken, bunların neredeyse yüzde 50'si çeşitli oranlarda burslar kazanmışlardır.

Bugüne kadar çok sayıda Türk öğrenci basket, tenis ve yüzme sporlarındaki başarılarından dolayı üniversite bursları kazanarak yurtdışı üniversite eğitimlerini burslu tamamlamışlardır. Diğer yandan, satranç, modern dans, görsel sanatlar veya müzik alanlarında da birçok Türk öğrenciye yine çeşitli üniversitelerden burslar verilmiştir.

Akademik başarılar ise, Türk öğrencilerimizin yine kolaylıkla burs için başvurabilecekleri avantajlardır. Özellikle SAT ve ACT sınavlarındaki başarıları, Türk gençlerine pek çok üniversite için burs kazandırabilecek seviyede yüksektir.

 


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.